Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 831 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

Cała prawda o Świętym Jurku Owsiaku i o jego ,,Wielkiej Orkiestrze’’

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"SIEMA!!! – Tak brzmi sztandarowe pozdrowienie guru Jurka Owsiaka. Co ono tak naprawdę oznacza? Jest to termin zapożyczony z gwary więziennej czyli tzw."grypsery" i oznacza on pozdrowienie wymieniane pomiędzy grypsującymi."

 – to sposób na lepsze życie…dla niego i jego ferajny

 ( Bezczelnie skopiowano i udostępniono tu dla szanownych czytelników NEon-u ze strony :padre.info.pl/cala-prawda-o-swietym-jurku-owsiaku-i-o-jego-wielkiej-orkiestrze-to-sposob-na-lepsze-zycie-dla-niego-i-jego-ferajny/ w celu :  głębokich  przemyśleń , refleksji nad pasożytami tego świata oraz sprowokowania reakcji obronnej tych komu te argumenty ryja spokój  za nadto w szarych komórkach pod beretem .)

"Polski język jest bardzo ubogi, stąd też takie autorytety moralne jak wspomniany guru, postanowiły wzbogacić naszą ojczystą mowę terminami z grypserki. Jerzy Owsiak – to imię i nazwisko sprawia, że kompletnie nie wiem, co mam odczuwać. Miłość do Jezusa zabrania mi nienawiści a jednocześnie ludzki rozsądek mówi mi – że nie taki Jurek święty, jak go malują!

TŁO HISTORYCZNE I POCZĄTKOWE POBŻDĄKIWANIA NIEWIELKIEJ ORKIESTRY

Jerzy Zbigniew Owsiak urodzony 6 października 1953 roku w Gdańsku  to polski dziennikarz radiowo-telewizyjny, showman i działacz charytatywny.  

Na początku lat 90-tych w TV wyświetlono film dokumentalny, który pokazywał, że w Polsce dzieci z wadami serca umierają przez brak sprzętu – wspomina dzisiaj prof. Bohdan Maruszewski, ordynator Kliniki i wiceprezes fundacji WOŚP. Film ten obejrzał  Jerzy Owsiak i natychmiast obiecał, że nagłośni tą sprawę w TVP 2 w swoim autorskim programie pt. ,,Róbta, co chceta’’ . W 1992 roku na ten cel kwestowano w czasie  koncertów w Jarocinie. Udało się wtedy zebrać milion siedemset tysięcy dolarów. Pieniędzy było tak dużo, że doszliśmy do wniosku, że trzeba się nimi podzielić z innymi szpitalami…

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – GRA NA CAŁĄ PARĘ !!!
I tak oto w marcu 1993 r. z inicjatywy Jerzego Owsiaka i Waltera Chełstowskiego powstała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której I Finał odbył się 3 stycznia 1993 r. Fundacja pod nazwą ,,WOŚP’’ powstała w czasie największej prosperity ,,wielkich polskich przekrętów’’ i w oparciu o pierwsze priorytetowe hasło, że "pierwszy milion trzeba ukraść!" Po politycznych mutacjach powstała ,,cwana’’ instytucja która obecnie przyjęła formę tworu potocznie zwanego Platformą Obywatelską

,,Wielka medialna żebranina’’  
Pierwsza zbiórka pieniężna, w której uczestniczył Jerzy Owsiak, została zorganizowana spontanicznie po apelu kardiochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka o wsparcie finansowe zakupu sprzętu medycznego dla umierających dzieci. Od tego czasu Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się co roku, a Jerzy Owsiak pełni rolę głównego organizatora i konferansjera programu telewizyjnego. Działalność Jerzego Owsiaka bywa przedmiotem krytyki m.in. ze strony środowisk prawicowych. Zarzucają oni Owsiakowi m.in. promowanie hasła "róbta co chceta", które interpretują jako nawoływanie do hedonistycznego stylu życia i relatywizmu moralnego.
Przedmiotem krytyki jest także zgoda Owsiaka na działalność podczas Przystanku Woodstock niektórych związków religijnych (np. Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny), które zdaniem niektórych osób mają być zagrożeniem dla młodzieży. Spory sprzeciw wzbudza też jego pogląd, że eutanazja powinna być powszechnie dozwolona. W jednym z wywiadów dla portalu dziennik.pl stwierdził, że jest ona pomocą starszym w cierpieniach.

Kontrolowany fanatyzm społeczny.

Jerzy Owsiak jest tym bardziej niebezpieczny, im więcej realnego dobra przynosi jego akcja. "WOŚP nie może usprawiedliwiać nieodpowiedzialnych wypowiedzi, które doprowadzić mogą do zmiany postaw społecznych wobec eutanazji". WOŚP robi dużo dobrego dla pacjentów i dla Polaków. Jednocześnie "Orkiestra’’ wciąga w działalność społeczną i wolontariat masę młodych i starszych ludzi. Jest to niewątpliwie dobra robota  nacechowana bardzo pozytywną energią, której nie należy potępiać czy nie doceniać. Jednakże tak bardzo wielki a nawet i fanatyczny entuzjazm dla Owsiaka i jego akcji jest bardzo wymuszany. Politycy, którzy nie chcą popierać jego ,,Orkiestry’’ są bardzo potępiani. A tych, których skrytykuje sam Owsiak stają się napiętnowani. Zaś publicyści, krytykujący jego pomysły są określani – najczęściej przez ,,intelektualny motłoch’’ –  mianem ludzi złych i podłych".
Tak oceniając, kreuje się i wynosi na wysoki pierestał postać, która może powiedzieć wszystko i która za swoje słowa nie bierze żadnej odpowiedzialności, ponieważ ma na nie tzwn. szeroko pojęte przyzwolenie społeczne.

DOSKONAŁY MECHANIZM MANIPULACJI SPOŁECZEŃSTWEM

,,Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na temat eutanazji. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach..'' (Owsiak). Tym sposobem postawił się obok takich osób jak np. Maria Czubaszek, ktora przekonywała nas, że na starość wolałaby zastrzyk by się nie męczyć, niż szklankę herbaty.
Owsiak na temat eutanazji powiedział, że w niektórych przypadkach może ona oznaczać ulżenie cierpieniom człowieka. On nie pytał i nie zastanawiał się, tylko stwierdzał, że jest za eutanazją, która według  niego jest skutecznym sposobem pomocy. Ale  kiedy zauważył, że nawet i tak wielki jego autorytet nie może sobie pozwolić na bezkarne popieranie zabijania chorych i staruszków – nagle zmienił tok swojej opinii i zaczął opowiadać o tym, że to było z jego strony tylko pytanie. Zaczął on nagle przestawiać się w przeciwną stronę – zapewniając społeczeństwo o tym, że za zabijaniem to on tak naprawdę nie jest…
Widzimy, tu typowa manipulację emocjami społeczeństwa i nie tylko… CZY ORKIESTRA GRA TAK CAŁKIEM CHARYTATYWNIE?

 ,,WIELKA KASA''
Jurek Owsiak zapewnił, że za już zebraną sumę (ponad 40 mln.zł.) uda się kupić wszystko to, co fundacja planowała jeszcze przed tegorocznym finałem.  WOŚP oficjalnie zarabia rocznie ponad 1 milion zł. A ile nie oficjalnie?

W zarządzie WOŚP zasiadał ziomal Owsiaka, który decydował od kogo za ile i jaki sprzęt był kupowany do szpitala. Sprzedający odpowiednio wynagradzał (prowizja) swoich kupujących. Jeśli prowizja (tajemnica handlowa) sięga od 2 do 5 % wartości transakcji (z 40 mln.zł) to łatwo można wyliczyć ze w grę wchodzi nieopodatkowana suma wpadająca do kieszeni, która wyniosłaby od 1 mln.zł. do 2,5 mln.zł. Czy teraz uwierzy ktoś w to że Owsiak zarabia jedynie 4 tysiące miesięcznie?

A kto najwięcej chce ugrać dla siebie na ,,Orkiestrze’’.

Każdy cel uświęca środki… To co robi Owsiak i jego Orkiestra to doskonała manipulacja naszym społeczeństwem. Władze i jej prominenci zauważyli wielką korzyść dla siebie z ,,grania Orkiestry’’. Służba zdrowia to kula u nogi dla polskich finansów. W żaden sposób nie da się utrzymywać jej skostniałego systemu, wraz nierentownymi szpitalami, czego przykładem jest np. Centrum Zdrowia Dziecka. Orkiestra Owsiaka robi ( zbierając kasę) to, co powinno społeczeństwu zapewnić tak bardzo w chwili obecnej nieudolne państwo.
Na całym świecie istnieją różne fundacje. Zbierają one pieniądze na najbiedniejszych, a takich nie brakuje np. w Afryce i krajach Trzeciego Świata, gdzie zwykła woda jest marzeniem niejednego szpitala. Czy widział ktoś w Europie zbiórkę kasy na karetki pogotowia? W normalnym kraju istnieje ministerstwo odpowiedzialne za wyposażenie służby zdrowia, ale Polska nie jest krajem normalnym, stąd też nie łudźmy się, że Ewa Kopaczowa lub Bartosz Arłukowicz cokolwiek kupi, bo i po co? Przecież są o wiele ważniejsze potrzeby w PO! Lepiej jest np. wysłać okręt wojenny do sił NATO i ponosić niepotrzebne i niebotyczne wielomilionowe koszty!

RÓBTA CO CHCETA!!!

Czy ofiarodawca zdaje sobie sprawę, iż zebrane pieniądze nie są od razu inwestowane w sprzęt na który to rzekomo są zbierane? Za nim wrzucimy złotówkę do magicznej puszki Owsiaka, cała zebrana kwota jest zminusowana o około 20%, bo tyle się Owsiakowi i jego nielicznym współpracownikom należy, a chyba nawet więcej, trafia najpierw do banku na lokatę, która ma przynieść dochód na zorganizowanie POhulanki w Kostrzynie nad Odrą, zwaną skądinąd "Przystankiem Woodstok".

A w jakim celu organizuje się ten cały spęd? 
Owsiak wymyślił sobie, że będzie to swoista rekompensata dla wolontariuszy biorących udział w żebraninie olbrzymiej kasy. Z tych faktów wynika iż działalność Owsiaka jest rządzącym na rękę, ponieważ zaspakaja  ona wiele istotnych potrzeb zdrowotnych, ale i jednocześnie pokazuje rządzących w nieco lepszym i ,,fałszywym świetle''.
Orkiestra swoją propagandową i hałaśliwą muzyką  przyciąga do jej posłuchania szczególnie ludzi młodych oraz starszych, którzy wierzą w misje ,,Orkiestry’’ i którzy jednocześnie zapominają o tym – kto tak naprawdę powinien takowe środki nam wszystkim zapewnić.
Orkiestra gra na naszych emocjach i dlatego jej melodią przewodnią jest zawsze pomoc dzieciom, a ostatnio osobom w podeszłym wieku. Orkiestry bardzo nie lubi Terlikowski, kościół  (Caritas) i opozycja (PIS). Kościołowi i opozycji urywają się olbrzymie środki w wyniku powstałej konkurencji. Samograj Owsiaka pozbawia ich bardzo olbrzymiej kasy.
A Owsiak? Jemu jest  wszystko jedno komu gra. I dlatego robiąc wiele tubalnego wrzasku ochryple wykrzykuje – moi mili – róbta co chceta!!! Każdy słuchać,,Orkiestry’’  może i każdy potrzebującym pomoże  - bo tak trzeba i tak wypada dla poprawienia swego sumienia, swojego wizerunku, dla poklasku  i  do zdobycia elektoratu. Bo każdy cel uświęca środki…

…GDY DAJESZ ,,ZE SZCZEREGO SERCA'' TO NIE TRĄB TAK PRZED SOBĄ !!!

Jezus udzielił następujacej rady: „Gdy dajesz jałmużnę nie trąb przed sobą, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: Odbierają zapłatę swoją. Ale ty, gdy dajesz jałmużnę, niechaj nie wie lewica twoja, co czyni prawica twoja, aby twoja jałmużna była ukryta, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie” (Mateusza 6:2-4).

Prawdziwi chrześcijanie składają dary, żeby pomóc innym zaspokoić jakąś ważną potrzebę lub ich uszczęśliwić. Nie czynią tego bynajmniej dla zdobycia uznania. Oczy ,,Prawdziwego Boga'' potrafią wejrzeć w najdalszy zakamarek serca. ,,Prawdziwy Bóg jest w stanie rozeznać najskrytsze pobudki, z jakich dajemy dary miłosierne…
Tą wspaniałą powyższą radę Jurek Owsiak powinien wziąść sobie do serca i zrobić w nim odpowiedni ,,rachunek sumienia''…  A jesli nie wyciagnie z niej odpowiednich wniosków to liczba jego wrogów gwałtownie się bardzo powiekszy i moze to w końcu doprowadzić do jego wielkich kłopotów i druzgocącego wielkiego upadku… Bo wielkie zło przybiera często maskę wielkiej dobroci…a nawet anioła światłości…
maestro1955, dnia 14.01.2013 rok"

NIE KARMIE SYSTEMOWE OWSIKI !

 

KOMENTARZE

 • Łukasz Warzecha: wali się mit Owsiaka
  Jakiś czas temu szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiadał w charakterystycznym dla siebie knajackim stylu, że jeśli ktoś będzie bruździł Lechowi Wałęsie (czyli mówił lub pisał o niewygodnych faktach z jego przeszłości), to on, Owsiak, może dać z baśki. Dziś syn milicjanta i właściciel spółki Złoty Melon stoi w pierwszym szeregu walczących z Antonim Macierewiczem. Jak długo utrzyma się fikcja apolityczności Owsiaka? - pisze Łukasz Warzecha w felietonie dla WP.PL.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lukasz-Warzecha-wali-sie-mit-Owsiaka,wid,16103991,wiadomosc.html?ticaid=111f3a
  ----------------------------------------------------------------------------------------------- gdzie to opublikowane nie do wiary ?
 • polecam
  http://www.wykop.pl/link/1802162/wielka-obluda-swiatecznej-pomocy/

  http://joemonster.org/p/1144872

  http://www.wykop.pl/link/1801638/mariusz-max-kolonko-placa-minimalna/

  http://www.wykop.pl/link/1802206/program-twojego-ruchu/
 • TO Dzieki (@adamoski 18:58:11) ktory podesłał nam tego linka
  "Co roku, w styczniu wiodące media i duża część polityków zaczynają tą samą śpiewkę… Owsiak, WOŚP, WOŚP, Owsiak, SIE MA i tak aż do znudzenia… Dobrze jest w tym „gorącym” okresie starać się unikać stacji informacyjnych, bowiem Owsiak regularnie urządza sobie wycieczkę po mediach…
  Celebryci prześcigają się w przekazywaniu „cennych” pamiątek na licytacje. Ten da koszulkę, tamten szczoteczkę do zębów, inny znów obraz… Niedługo Biedroń przekaże swoje stringi a Kwaśniewski zaświadczenie od lekarza o chorobie filipińśkiej. A ja tak zastanawiam się, o co tyle hałasu z tą WOŚP ?? Nie jest jedyną akcją charytatywną. Mało tego. Jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych i co najgorsze UPOLITYCZNIONYCH akcji.(...) "

  http://www.wykop.pl/link/1802162/wielka-obluda-swiatecznej-pomocy/
 • @Witkacy 19:18:37
  Widać ma POzwolenie ,na takie zachowanie. PZDR.http://youtu.be/hbCKwgMnQCc
 • @Repsol 19:43:10
  Dzięki kolejnemu czytelnikowi naszego portalu mamy kolejne dowody kompromitujące "dziecko systemowe" .
  Czy w kraju nad Wisła są wysokie podatki?
  A czy wy lubicie je płacić , tak podatki w Polsce ?
  Czy płacicie te podatki dobrowolnie ?
  To obowiązkiem Państwa Polskiego jest wywiązywać się z tych podatków na rzecz służby zdrowia która jest >>>
  1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

  2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

  Patrz Konstytucja!!! Gwarancja bezpłatnej opieki zdrowotnej
  http://www.zbuntowaniobywatele.pl/?p=11950

  ------------------------------------------------------------------------------------------
  To Czemu chętnie sponsorujesz temu sprytnemu człowiekowi pasożytowi owsikowi wygodne życie dając mu częściowo prywatny podatek ?

  Stać Cie prawda ?
 • @Witkacy 20:19:46
  Oczywiście pytanie dla wszystkich popierających ten proceder.
 • @Witkacy 20:19:46
  Ja gamonia nie sPOnsoruję . Normalni ludzie też nie. PZDR. :)http://kontrowersje.net/owsiak_je_dzi_bardziej_t_ust_fur_ni_rydzyk_ale_w_mediach_wygl_da_jak_wi_ty_franciszka_nie_jak_rydzyk
 • @night rat 20:23:39
  Być możne było by coś pozytywnego w tej kweście .
  Ten spontaniczny wysiłek solidaryzowanie się społeczne na rzecz innych . Element edukacji społecznej .
  To chwalebna działalność , budowa społeczeństwa umiejącego sobie radzić w kryzysowych sytuacjach.Scalająca go do grupy jaka jest naród , człowiek wrażliwy na potrzebujących .
  Gdyby nie ukryty fałsz prywata i oszustwo !!!

  Brak klarowności to zarzut i powód postępowania sadowego w tej sprawie.
 • @ALL
  "To nie jest żadna łaska bezpłatna opieka medyczna dla wszystkich obywateli Polski. To jest prawo zagwarantowane w Konstytucji. Funkcjonariusze publiczni wszyscy bez wyjątku, w tym prawnicy i urzędnicy powinni wreszcie przeczytać polską ustawę zasadniczą. Mam bardzo poważne obawy, że znakomita większość przedstawicieli państwa i samorządów nie zna lub nie rozumie Konstytucji i jej znaczenia w polskim systemie prawnym.
  Szanowni państwo, radosnej twórczości nie można uprawiać w sposób zupełnie dowolny. Czy to się przedstawicielom przeróżnych władz podoba czy nie, ale ich radosną twórczość ogranicza konstytucja."
  http://www.zbuntowaniobywatele.pl/?p=11950
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  I o tym należny pamiętać oraz egzekwować swoje prawa , obywatelu Polski ty za To w niesprawiedliwych podatkach płacisz !!!
 • @Witkacy 21:15:36
  Płacimy wszyscy.Oni mówią .Co nam zrobicie ,nie mamy waszego płaszcza.PZDR. :)
 • @gnida Owsiak
  Bez wzgledu na wzgledy, gnida Owsiak bedzie dalej prosperowal jak sie patrz i tak dlugo, jak glupsza czesc polskiego( i tu i tam) spoleczenstwa bedzie dawalo pieniadze. Koniec piesni.
 • Trochę rozsądku
  Atakowanie Owsiaka to typowy polski zaścianek. Zawiść, zgnoić i teorie spiskowe. Facet naprawdę dużo dobrego zrobił. Czy w naszym kraju musimy wszystko negować? Kiedy zaczniemy myśleć pozytywnie? Nie podoba ci się Owsiak, nie dawaj pieniędzy. Na tym polega wolność, o którą walczyliśmy.
 • @JanWels 07:51:08
  Wymień mi co on takiego dobrego zrobił? poza ustawieniem siebie i rodziny na pokolenia. Szpitale nie chcą jego sprzętu, bo za drogi koszt użytkowania no i nie najlepszej jakości, a także tylko dzierżawa!!! własności Owsika!!!
 • zapytajcie wujka googla
  o fundacje Zloty Melon
 • @gosc hotelowy 21:05:31
  Ave. :)))
 • @JanWels 07:51:08
  Gnida Owsiak zrobil tyle dobrego co tylko dla przykladu, ponizsze gnidy;
  Kuron, Michnik, Bul, Tusk, Giedroyc, Palikot, suka szczuka, Czubaszek, Urban, Jaruzelski, Kiszczak,Walesa,Mazowiecki,Gieremek, etc, etc,etc.!!!
 • @JanWels 07:51:08
  https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/s403x403/1507650_486657904776848_1691797976_n.jpg
 • @JanWels 07:51:08
  https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/s403x403/1531948_654840877892738_325059256_n.jpg
 • @JanWels 07:51:08
  https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/p403x403/1551478_654868894556603_1336638373_n.jpg
 • @Witkacy 00:47:58
  Widzę, że Witkacy właśnie posłuchał Owsiaka (róbta co chceta) i skorzystał również z wolności. Na tym właśnie polega wolność: każdy może robić wszystko (oczywiści w ramach prawa), w tym plakaty. Tak trzymać Witkacy. Wolność to bezcenny dar.
 • @JanWels 09:15:16>>>>Ten, który zniszczył bunt. O Jerzym Owsiaku – bezpieczniku systemu
  Owsiaku – bezpieczniku systemu
  "Jest 1989 rok, tłumy „zdegenerowanej” młodzieży biją się z ZOMO, okupują komitety PZPR, krzyczą „Sowieci do domu”. Ale wkrótce zaczyna się demokracja i w TVP pojawia się program Jerzego Owsiaka, w którym leci – szok - zakazana dotąd muzyka. Potem dzięki Owsiakowi degeneraci okazują się – szok jeszcze większy - wspaniałymi ludźmi, ratującymi życie dzieciom w czasie Orkiestry. "
  http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/47507-535541382559269.jpg
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  "Na tym właśnie polega wolność: każdy może robić wszystko (oczywiści(e) w ramach prawa)"

  A ty " JanWels" na jakim cmentarzu pochowałeś swoje wartości ?
  http://niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zniszczyl-bunt-o-jerzym-owsiaku-bezpieczniku-systemu
 • @JanWels 09:15:16>>> Mój idol Jurek Owsiak jest za eutanazją.Popierasz?
  "Wdzięczni czynią go swym idolem. A on sączy im „buntowniczą” ideologię anty-polityczności w antyklerykalnym sosie. Liderzy młodej antykomunistycznej opozycji zostają odcięci od buntowników z nowych, wychowanych na Owsiaku roczników. Najniebezpieczniejsza zawalidroga dla III RP zostaje usunięta.

  Opowieść o Jerzym Owsiaku zaczynam od tego obrazka, bo dotyczy mojego pokolenia, obserwowałem to jako licealista, w czasie „okrągłego stołu” mający 16 lat. Ale Owsiak – chcę to pokazać – powtarza ten scenariusz w różnych wariantach od połowy lat 80. do dziś."
  http://niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zniszczyl-bunt-o-jerzym-owsiaku-bezpieczniku-systemu
  ----------------------------------------------------------------------------------------------

  "(Jerzy Owsiak na pytanie zadane w „Dzienniku” - czy boi się starości, odpowiedział:"
  "Boję się zniedołężnienia. A najbardziej dysfunkcji, o których człowiek nie wie, jak demencja, alzheimer. Te choroby dotykają nie tylko seniora, ale wszystkie osoby, które żyją w jego otoczeniu, często wręcz degradują całe rodziny. W takich momentach pojawia się ostrożnie podejmowany u nas temat eutanazji. Ja bym się nie bał rozpocząć dyskusji na ten temat. Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach "
  http://ecx.images-amazon.com/images/I/41rS%2BiituVL.jpg
  Masz jak w Banku ,możesz liczyć na pomoc Juraka O. na starość czy masz szczególne życzenia co do sposobu :
  -siekierą
  -nożem
  czy może z głodu ?
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,68,141419365,141419365,Moj_idol_Jurek_Owsiak_jest_za_eutanazja_Popierasz_.html
 • @JanWels 09:15:16
  Czy Jerzy Owsiak, twórca wielkiej orkiestry świątecznej pomocy może ujawnić, że jego ojciec był komendantem ds. gospodarczych komunistycznej milicji?
 • @Witkacy 14:52:02
  I na tym polega wolność, że każdy może wyrażać swoje poglądy. Wyszło na to, że Owsiak to superczłowiek, który jest "bezpiecznikiem". Nawet przez myśli mi to nie przyszło. Tym bardziej, że krytyczne zdanie o jego akcji już miałem wiele lat temu (chodziło o czas rozliczania pieniędzy). Moja wypowiedź dotyczyła zupełnie czegoś innego: wolności. Dlaczego w ramach tej wolności, krytycy Owsiaka nie stworzą własnego "wentyla", a raczej "zbuntowanych"? W przestrzeni publicznej jest miejsce na wiele inicjatyw.
  I na koniec. To nie Owsiak jest bezpiecznikiem, tylko bezpiecznikiem są zaściankowe zachowania części obywateli, ich wrogość do wszystkiego. Ktoś te zachowania bardzo pielęgnuje, dba by nie zaginęły. Gdyby prawica mówiła innym językiem, zjednoczyła się, to dawno przejęła by władzę.
  I najlepszy przykład takiej zaściankowości:
  "Masz jak w Banku ,możesz liczyć na pomoc Juraka O. na starość czy masz szczególne życzenia co do sposobu :
  -siekierą
  -nożem
  czy może z głodu?"

  Jak tak będzie prowadzona dyskusja, to druga strona uzna, ktokolwiek by nią nie był, że ma kontakt z pieniaczem. Nikt poważnie takiego dyskutanta nie traktuje. Jak NE 24 chce coś pożytecznego zrobić, to powinien zjednoczyć różnych ludzi wobec jakieś konkretnej, pozytywnej idei. W ramach wolności jaką mamy.
 • @Kula Lis 62 16:39:10
  https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/1521712_724643744214954_1445598854_n.jpg
 • @JanWels 19:41:41
  "Do Waszej dyspozycji samochód premiera, jego ochrona". Z jakiej racji rząd wystawia na aukcję WOŚP "dzień w ministerialnym fotelu" i kto za to zapłaci? Do kiedy fanty na licytacje w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dają prywatne osoby, czy przedsiębiorstwa jest wszystko w porządku. To ich pieniądze i ich sprawa. Nawet jeśli jakieś przedmioty przekazują na licytację znani sportowcy, piosenkarze, aktorzy - proszę bardzo, to ich sprawa. Nawet jeśli coś od siebie do akcji Owsiaka dorzuci poseł czy senator, to też jego sprawa, o ile to jego własność.

  Tego jeszcze nie było! Nie tylko jeden dzień w fotelu pana wicepremiera Piechocińskiego, ale także do Waszej dyspozycji samochód premiera, jego ochrona, oczywiście biurko, telefony, dzbanek kawy i mnóstwo innych dostojnych wspaniałości. Z podejmowaniem decyzji będzie na pewno trudno, ale kilkunastogodzinne przeżycie potężnej adrenaliny gwarantowane

  - zachęca do udział w aukcji szef WOŚP Jurek Owsiak. Tą informacją zachwyca się Gazeta Wyborcza.

  Sprawa jest na tyle bulwersująca, że wymaga wyjaśnień. Publicysta tygodnika „wSieci” i portalu wPolityce.pl zwrócił się do Centrum Informacyjnego Rządu z następującymi pytaniami:

  - Czy informacja opublikowana przez GW jest rzetelna i czy w skład licytowanego pakietu wchodzi faktycznie możliwość dysponowania służbowym pojazdem wiceprezesa Rady Ministrów, a także obecność jego osobistej ochrony Biura Ochrony Rządu?

  - Na jakiej podstawie prawnej zwycięzca aukcji (osoba prywatna) otrzyma do dyspozycji służbowy samochód wiceprezesa Rady Ministrów?

  - Na jakiej podstawie prawnej zwycięzca aukcji otrzyma ochronę z Biura Ochrony Rządu, jaki będzie zakres jej obowiązków i jaki będzie czas trwania tego wydarzenia?

  - Jaki jest koszt udostępnienia służbowego pojazdu wiceprezesa RM zwycięzcy aukcji i jaka instytucja go pokryje?

  - Jaki jest koszt udostępnienia ochrony Biura Ochrony Rządu zwycięzcy aukcji i przez kogo zostanie pokryty?

  - zapytał Łukasz Warzecha.  Na aukcjach WOŚP można także wylicytować młotek sędziowski od ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego, kolację z posłem Robertem Biedroniem, udział w manewrach morskich i lot dreamlinerem.

  Swoja drogą to ciekawe, że stojący na krawędzi zapaści finansowej LOT tak chętnie udziela się w akcji charytatywnej. Niemniej jednak najbardziej kusząca jest propozycja wicepremiera Piechocińskiego. Gest pana ministra imponujący, szkoda, że Piechociński nie poprzestał na wystawieniu swojego wiecznego pióra (na pewno pan minister kupił je sobie z pensji). Bo akurat za jego fotel, gabinet, samochód, kierowcę i ochronę to płacimy my wszyscy. Także, bez łachy!
 • @Kula Lis 62 17:51:03
  adsenior (gość) (195.26.22.***) dzisiaj, 16:45 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Jak co roku, wykorzystując żebractwo dzieci, chłoptaś kręcić będzie swoją lodziarnię. Wszak 10% użebranych przez dzieci forsy, chłoptaś zagarnia bezpośrednio do swojej kiesy!
  Ukryj odpowiedzi
  oo (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 17:06 Zgłoś nadużycie

  kto wie ile ?
  adsenior (gość) (195.26.22.***) dzisiaj, 17:30 Zgłoś nadużycie

  http://www.sprawypolakow.fora.pl/media-prasa-tv-internet,10/10-dla-owsiaka,897-15.html ..... tam zamieściłem: z żebraniny 54,5 milionów, na sprzęt leczniczy 29,9 milionów, czyli 54%, 46% WYPAROWAŁO ????
  Trzeźwy do bólu (gość) (89.65.244.***) dzisiaj, 17:30 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Mam kumpla który pracował kiedyś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Opowiedział mi o orkiestrze Owsiaka, że jest to ogromna ściema. 90 procent to propaganda i koszenie kasy dla organizatorów, a tylko niewielka kwota dociera na leczenie dzieci. Pic na wodę, fotomontaż, pijar, propaganda, mydlenie oczu i szum medialny. Ludzie przesłaliby za pośrednictwem sms - ów znacznie więcej pieniędzy na dzieci, bez tej hucpy.

  Altair (gość) (31.61.131.***) dzisiaj, 17:06 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Ten cały wośp, to jeden z mechanizmów wszechstronnej okupacji Polski: drenowania kasy, niszczenia struktur, zawracania głowy beznadziejną hucpą, odwracania uwagi od totalnego wyzysku, a przy tym grania na emocjach. Z naszych pieniędzy wydawane są miliony na propagandę, resramę i fanty. Cały rynsztok propagandy jazgocze nie tylko w tym parszywym dniu, ale tydzień przed i PO tylKO o milicyjnym owsiku. Zgiełk nie do zniesienia. Na ulicach wszędzie zgraje otumanionych małolatów molestują wszystkich przechodniów - o pieniądze. RzekoMO na "szczytny cel", a rzeczywiście owsiki POżywią się na tym przez cały rok. W efekcie ludzie płacą POnownie za sprzęt medyczny, na który już raz zapłacili w podatkach rozgrabionych przez dwa miliony urzędasów. Przy całej hucpie miliony idą całkowicie w gwizdek: na przeloty samolotami opasłego tyłka owsika, na trybuny, instalacje, hałas i całą propagandę... Gdyby za te pieniądze podatników kupić sprzęt, to wystarczyłoby na więcej bez wyciągania ludziom dodatkowej kasy.
  skorpion66 (gość) (77.255.91.***) dzisiaj, 17:06 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  KTO W KOŃCU POLICZY-ile kosztuje organizacja WOŚP?-kto czerpie z niej zyski?KIEDY SKOŃCZYMY Z ŻEBRACTWEM NA TAK WIELKĄ SKALĘ I WYKORZYSTYWANIEM DZIECI I NIELETNICH DO ŻEBRANIA???
  złoty melon (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 17:04 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Spoko BYŁY I OBECNY resortowy kapusiu 83.8.50 , będziesz dalej tu szpiclował.
  Otojest (gość) (31.61.131.***) dzisiaj, 17:03 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Jak to dobrze płacić nie swoimi. A durnie i pismacy nie mogą się takich nachwalić. Do płacenia są mali, bogacze oczyszcza piwnice, politycy dadzą stary krawat czy rękawice bokserskie otrzymane od jakiegoś durnia, który myślał , ze dajac zrobi frajdę, celebryci i "gwiazdy" zarabia bo z play backu puszcza nędzne piosenki. Płacić mali, do was zbiórka i kolejny rekord jest kierowana. Mnie tez pod kościołem napadajac zmusza, a ja dam, bo niby cel szczytny po czym zapłacę 15 Kafki bo tyle zażądał ode mnie lekarz za operacje twierdząc, ze muze w ciagu 3 miesięcy zrobić, a państwowi wcżesniej niż za 2,5 roku nie da rady. Wyjaśnić dlaczego nie wyjaśnił, nie wziął tez pod uwage co będzie jeśli nie dam i nie zrobię w 3 miesiące.
  bulba (gość) (83.9.250.***) dzisiaj, 16:26 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Oczywiście juz widze te komentarze matołów, że to wszystko dla dzieci i na bardzo szczytny cel.Ale to nie w tym problem,niech Piechociński daje co chce i jeszcze więcej,ale ze swojego a nie państwowego.Niech nie udaje dobrego za cudze pieniądze.

  Roch (gość) (109.243.175.***) dzisiaj, 16:49 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  ZANIM dasz złotówkę na WOŚP obejrzyj koniecznie filmik z videobloga JURKA (od 8 minuty do końca) i dopiero wtedy podejmij decyzję, czy i ile dajesz kasy http://owsiaknet.pl/video/77053640
  Ukryj odpowiedź
  allmedytator (gość) (5.185.217.***) dzisiaj, 16:56 Zgłoś nadużycie

  Popieram. Wspieram Caritas, nie złodziei.

  Nie daję (gość) (94.42.25.***) dzisiaj, 16:20 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Ciekawe ile złotych milionów pójdzie w tym roku na festiwal Przystanek woodstock, ile w koszta działalnosci, ile w rosnące portfolio nieruchomości Owsiaka, tak kilka przykładów z brzegu...
  Ukryj odpowiedzi
  Nie daję (gość) (94.42.25.***) dzisiaj, 16:29 Zgłoś nadużycie

  Przepraszam, miało byc Złotych Melonów od nazwy fundacji Owsiaka co to nawet złotym grosikiem nie pogardzi...
  Nie daję (gość) (94.42.25.***) dzisiaj, 16:37 Zgłoś nadużycie

  Zreszta proponuję odwiedzic blog Matka Kurka na którym mozna znaleźć sporo informacji o rozliczeniach wośp w tym zwł wyliczenia ile tak naprawdę idzie 'na dzieci'....
  Nie daję (gość) (94.42.25.***) dzisiaj, 16:55 Zgłoś nadużycie

  ...bo na dzieci oczywiscie idzie mniejszość a nie większość zebranych pieniedzy. Juz samo stwierdzenie 'to wszystko dla dzieci' jest kłamstwem...
  srajta gdzie chceta (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 16:52 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Owsiak niech pomyśli o łapaniu stonki ziemniaczanej , którą rozrzuca złośliwie Macierewicz . Na tym też można zrobić geszeft.
  Asza (gość) (63.141.204.***) dzisiaj, 16:49 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  A ja mam dwa następne pytania: skoro licytowany jest jeden dzień w fotelu Piechocińskiego to dlaczego na zdjęciu jest Owsik, oraz: czy ochrona jest obowiązkowa dla zwycięzcy akcji czy tez można będzie z niej zrezygnować (żeby przypadkiem coś nie spadło tak jak w Smnoleńsku albo żeby nie odpadło koło limuzyny).

  qqq (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 16:43 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Bolszewickie zakłamanie , użebrają parę groszy , a marnują grube miliardy w NFZ i Ministerstwie Zdrowia.
  POdode (gość) (83.27.76.***) dzisiaj, 16:43 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Możemy POdPOwiedzieć co mogą wystawić "na licytację" dla WOŚP nasi władcy. Moje proPOzycje:1) p.Grodzka - zaproszenie na randkę, o której ona marzy, 2) sukienka z partyjnej kolekcji p.Gosi Tusk, 3)bilet z jakiejś z licznych gal, na której bawił BK z małżonką 4) łzy premiera po obejrzeniu rzewnej kreskówki, 5) chusteczka higieniczna, którą łzy ocierał, 6) piórko z czekoladowego orła, 7) pyłek z obuwia MOlejnik. Proszę o Wasze proPOzycje !
  ile za to ? (gość) (93.180.163.***) dzisiaj, 16:42 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  A gdyby tak kolację z Biedroniem obstawił Józef Bąk ?
  Alka (gość) (81.190.16.***) dzisiaj, 16:32 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Idiotyzm sięgnął zenitu. Ktoś dysponuje własnością Narodu dla osiągania prywatnych celów. Płacę podatki, które idą na utrzymanie między innymi Rządu i nie życzę sobie by ktoś rozdysponowywał je na inne cele. Premier jeżeli chce to może zasilać WOŚP z własnej, prywatnej kasy. Niech przestanie kupować sobie sprzymierzeńców z moich pieniędzy. Ja sama jak uznam, że Owsiak przestaje promować TVN, Żakowskiego, PO, ideologię "szkła kontaktowego" pompowaną młodym na "Woodstk" sama będę miała wolę wspomagać właściwe cele. Orkiestra miała wspomagać służbę zdrowia by szybciej się unowocześniła a nie polityków i ideologie przez nich szerzone. Protestuję!! To karalne samowolna dyspozycja dobrem Narodowym!!

  zacofany (gość) (91.222.118.***) dzisiaj, 16:35 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Wydawało mi się przez kilkadziesiąt lat życia że Polska zasługuje na to aby być normalnym krajem mającym wybrany demokratycznie w miarę rozsądny rząd ale po ostatnich wyborach gdy zobaczyłem kogo wybrano zmieniłem zdanie.Czy w 40 milionowym narodzie nie znaleziono 460 "sprawiedliwych"że musiano wybrać takie okazy. Musimy dobić do dna aby było się od czego odbić.Więc jaja dopiero przed nami.Jeżeli ktoś daje swoją kasę jego sprawa ale rozdawanie państwowych pieniędzy powinno być ścigane z urzędu i chyba są na to jakieś paragrafy.
  pas (gość) (77.195.78.***) dzisiaj, 16:35 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Niech sprzeda swoja zone , bo ona nalezy do niego ! A jak pojdzie tak dalej to Bredzislaw sprzeda Belweder !
  stara pacjentka (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 16:34 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  HAŁAŚLIWA , NACHALNA , ZAKŁAMANA AKCJA , która w najmniejszym stopniu nie poprawia sytuacji w służbie zdrowia . Obrzydliwość !!

  moherowa wloczka (gość) (83.24.135.***) dzisiaj, 16:31 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  W slady rzadu powinna pojsc "marszalkini" Nametrkopacz...,i wystawic na aukcje "jeden dzien na kanapie z pania? Grodzka",badz cos takiego jak "parlamentarzysci dla WOSP w cyrku"-niechby taki pan?Biedron pokazal sie w konkurencji gimnastyka na drazku...W koncu niegdys kobiety z brodami chetnie na jarmarkach ogladali...i inne dziwy tez...
  wPotylice.pip (gość) (31.63.112.***) dzisiaj, 16:30 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Owsiak cudowne dziecko dwoch milicjantow zaczyna nalkadac podatki posrednie na Polakow . Sprawa do prokuratury! Urzednik panstwowy nie moze dysponowac nie swoim autem, podnajmowac BOR, oraz pomieszczenia urzedow. Ale to ich g... obchodzi. By zylo sie lepiej!!

  Oto (gość) (213.158.216.***) dzisiaj, 16:25 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Jak kto zapłaci ? kto zapłacił za szmaty - np tej co puściła rudemu Bąka za cygara wina i przeloty tam i sp. ostatnio żeby mógł sobie haratnąć w galę
  syl (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 16:25 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  DLA DZIECI ? Na pewno tych resortowych spod ZŁOTEGO MELONA !
  Marek (gość) (89.78.70.***) dzisiaj, 16:24 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  pedalski seks z Biedroniem - nagroda dla frajera dającego pieniądze na ZŁOTY MELON Owsiaka!
  magik (gość) (83.25.0.***) dzisiaj, 16:24 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Od akcji z komentatorami politycznymi na Woodstocku Owsiak się skończył. Ja wszystko rozumiem ale indoktrynować młodych ludzi politycznie to zwykłe chamstwo. Jak widać Jurek Owsiak ma poważne powiązania z obecną władzą. I dlatego też nie jest już wiarygodny.

  bęgowski (gość) (109.243.202.***) dzisiaj, 16:22 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Udział w kolacji z samotnym Biedroniem , który jest mężatką , jest bardzo niemoralny.
  Anika (gość) (89.229.15.***) dzisiaj, 16:22 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Muszą mu dołożyć, bo w tym roku cieniuchno będzie w puszkach. Dla obiboka co budzi się raz w roku zero kasy.
  sakwa (gość) (159.253.145.***) dzisiaj, 16:20 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  Szkoda, że nie wystawił na licytację kawałka lasu w rezerwacie przyrody. A mógł.
  saba (gość) (93.154.246.***) dzisiaj, 16:20 Odpowiedz Zgłoś nadużycie

  A ten Piechociński robił wrażenie normalnego, jak można się pomylić ?
 • @Kula Lis 62 17:57:18
  Serdeczne podziękowania za bardzo aktywny udział w tej obnażającej prawdę dyskusji .
  A tu jeszcze jeden link tym razem radiowy podsumowujący :
  KWC Wywiad z Panem Robertem Tekieli o WOSP
  http://www.youtube.com/watch?v=EiQEK3d3314
 • @Witkacy 22:39:17
  Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów

  Nie lubimy tego żydowskiego cwaniaczka, nie lubimy jego siemackiej pozy, nie lubimy jego gadki, nie podoba nam się kręcenie dużych lodów dla siebie przy okazji rzekomej dobroczynności. Mamy w dupie jego zbiórki – ponieważ państwo mogło by pieniądze, jakie pcha w Owsiaka, dać bezpośrednio potrzebującym szpitalom, co było by tańsze i efektywniejsze. Cały Owsiak to krowa, która dużo ryczy, ale mało mleka daje – a jego “wkład” to, jak słusznie napisała MatkaKurka – kozie pierdnięcie.

  Admin (Gajowy Marucha)

  ZUS i NFZ uratowały miliony chorych dzieci! Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a47.jpg
  a

  Aj waj, jak tu się nie wzruszyć! Zwłaszcza, gdy się jest debilem…

  Historia WOŚP jako żywo przypomina historię ZUS, przed reformą i po reformie.

  ZUS przed reformą mieścił się w lepiankach i był dziadowską instytucją okradającą Polaków. Po reformie pozostał dziadowską instytucją okradającą Polaków, ale kradł już w pałacach ze złotymi sztukateriami.

  Od 1993 roku do 2000 trudno znaleźć jakieś konkretne informacje, pierwsze sformalizowane dane pojawiają się dopiero w 2001 roku, od tej chwili wiemy przynajmniej tyle, że siedziba WOŚP mieści się przy ulicy Niedźwiedziej 2A.

  Niestety nie wiemy do kogo należy ten budynek, ponieważ nie jest uwidoczniony w sprawozdaniu fundacji jako własność WOŚP.

  W 2001 roku sekta króla żebraków jest biedna jak mysz kościelna, przynajmniej jeśli chodzi o posiadane budowle. W rubryce budynki i grunty wykazuje śmieszną wartość 3000 zł., w tym zawiera się 4 działki rekreacyjne o powierzchni 500 m2, po 600 PLN od sztuki. Pojęcia nie mam po co WOŚP „ćwierć morgi” w 4 kawałkach, ale taka biedna była „orkiestra” po 8 latach działalności. Nieruchomości nie było, ale była inna ciekawostka. Okazuje się, że pierwsze sprawozdanie zwierało rubrykę, która się nazywała: „Organizacja koncertów Przystanek Woodstock” i kosztowała 1 726 380,19. O tę rubrykę przez wiele lat „Juras” będzie się bił jak o niepodległość i słusznie, bo to Złoty Melon, znaczy interes. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a48.jpg
  a

  Siedziba sekty przy Niedźwiedziej 2A

  W 2002 roku w gruntach i budowlach nic się nie zmieniło, festiwal kosztował 1 183 997 16.

  Przełom następuje w 2003 roku, po raz pierwszy pojawia się poważna kwota, chociaż opis jest co najmniej dziwny „Budynki i budowle + Szadowo”. Do tej pozycji jest przypisana wartość 1 753 034,59 złotych.

  Budynki i budowle + Szadowo rozumiem następująco: WOŚP zakupiła jakieś budynki i budowle, a do tego przyszły Ośrodek Szkoleniowy Szadowo- Młyn, o którym będzie znacznie więcej i w szczegółach.

  Pytanie otwarte, czy budynki i budowle dotyczą wieloletniej siedziby przy Niedźwiedziej 2A? Czy też jeszcze jakiegoś innego lokum za 1,7 złotego melona plus rudery do remontu w Szadowie? Nie wiem, w każdym razie od 2003 roku, po 10 latach funkcjonowania, WOŚP nagle zaczęła inwestować w nieruchomości, tłumacząc to rozbudową kadr fundacji, co też wydaje się ewidentnym kantem. W 2001 roku sekta zatrudnia 11 osób w 2003, 13 osób. Nie pomieściły się 2 osoby. W 2003 znika też pozycja „Woodstock”, a pojawia się coś, co będzie się pojawiało częściej, w miarę zadawania niewygodnych pytań: „Zadania dodatkowe zgodnie z wyznaczonymi celami: 4.943.399,88”. Ta nazwa będzie się zmieniać i ukrywać kasę wtopioną w festiwal, czasami pojawi się jeszcze uczciwe „Woodstock”.

  Rok 2004 rozpoczyna złoty wiek nieruchomości w organizacji króla żebraków. Pojawiają się grube miliony, które wypełniają pozycję nieruchomości: „Kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2002 roku dotyczącej nieruchomość w Szadowie k/Kwidzyna wartość środka trwałego w budowie na dzień 31.12.2004 6.797.426,41”. Najciekawsze jest jednak to, że ta kwota nie jest ujęta w pozycji budynki i budowle, bo tam mamy skromne 1 616 574,12 i jeszcze dziwniejsze jest to, że rubryka zmalała w stosunku do 2003 roku. Z kolei Woodstock został upchany w: „Wydatki na działalność propagatorską: 1.203.164,56”.

  2005 rok – warto zapamiętać tę datę, ponieważ sądnego roku zbiegają się dwie cudowności, ale wcześniej wyjaśnienie zagadki. Sprawozdanie powiększa liczbę rubryk i w ten sposób rozwiązuje się tajemnica: „Budynki i budowle 1 753 034,59”, „Środki trwałe w budowie 6 797 426,41”. Jakby nie patrzeć i nie liczyć „budynek i budowla”, nie może być jednocześnie „środkiem trwałym w budowie”. Wszystko więc wskazuje na to, że Ośrodek w Szadowie to inna bajka, natomiast około 1,7 miliona to do tej pory nieznana nieruchomość, plus jakiś tam koszt na „Szadowo”. Czy ten tajemniczy pałac mieści się przy Niedźwiedziej 2A, czy jest to jakaś ciekawsza chatka z piernika, można się tylko i NIESTETY domyślać.

  Wróćmy jednak do dwóch cudowności, otóż w 2005 roku jednocześnie kończy się budowa potężnej warowni sekty w Szadowie, koło Kwidzyna, żeby było blisko do największego biznesu (Woodstock), i WOŚP odpala Jerzemu Owsiakowi 1 555 000 wykupując wszystkie udziały w spółce „Złoty Melon”. Z tą chwilą zaczyna się prawdziwy biznes króla żebraków. Woodstock na chwilę zostaje odkłamany: „Organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1 776 837,88”.

  Co się dzieje w roku 2006? Na pewno kończy się budowa twierdzy w Szadowie i łączna wartość nieruchomości urasta do 8 183 811,34. Woodstock ponownie jawny: „Organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1.813.956,88”. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a49.jpg
  a

  Twierdza w Szadowie – Centrum Wolontariatu WOŚP

  2007 rok bez większych zmian, stan pałaców i włości na tym samym poziomie, Woodstock: „Organizacja koncertu Przystanek Woodstock 2.154.646,05.

  W 2008 również nuda, pałace stoją w miejscu, Woodstock: „Organizacja koncertu Przystanek Woodstock 1.933.192,75”.

  Nie inaczej jest w 2009 roku, nieruchomości na tym samym poziomie, Woodstock: „Wydatki na organizację koncertu Przystanek Woodstock 2.661.877,57”.

  Nic nowego w 2010 roku, twierdza, siedziba i 4 działki, tak samo jak od kilku lat, Woodstock schowany: „Wydatki na działalność propagatorską i informacyjną i pożytku publicznego 4.801.859,26”. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a50.jpg
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Siedziba przy ul. Dominikańskiej 19c

  Dopiero w 2011 roku w sprzyjających warunkach społeczno-politycznych i po ciężkich pracach w komitetach honorowych rozmaitych politycznych krezusów, co oczywiście odbywało się pod przykrywką „ratujemy dzieci i powodzian” oraz pod ścisłym „audytem” Hanki Gronkiewicz, włości idą na całość. Dochodzi nowa warownia za: 8.094.258,00.

  Ponad 8 milionów na nowa siedzibę przy Dominikańskiej 19c, kilka ulic dalej od Niedźwiedziej 2A, zresztą kliknijcie, „Juras” sam was zaprowadzi http://owsiaknet.pl/video/31542725 .

  Tym sposobem do tajemniczej siedziby za około 1,7 złotego melona plus „Szadowo”, Szadowa właściwego za 6 milionów z hakiem, doszła trzecia siedziba za 8 milionów. Łączna wartość nieruchomości z rozliczenia na 2011 rok to prawie 16 ZŁOTYCH MELONÓW. Do tego w 2011 roku rubryka inwestycje długoterminowe, podpunkt „Nieruchomości” pokazuje 1.598.293,60. Bóg jedyny wie, w co król żebraków zainwestował kolejne 1,5 złotego melona, ale można się domyślać, że to koszty remontu pałacu przy Dominikańskiej 19C. Woodstock schowany w: „Wydatki na działalność propagatorską, informacyjną i pożytku publicznego 6.015.181,69”.

  Fundacja WOŚP została założona w Warszawie 2 marca 1993 przez: Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza, Waltera Chełstowskiego oraz Beatę Bethke. Sprawozdanie z 2011 wykazuje trzyosobowy zarząd: Jerzy Owsiak – Prezes Zarządu Fundacji WOŚP i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak oraz Bohdan Maruszewski.

  Przez 10 lat sekta WOŚP zatrudniając około 11 pracowników mieściła się w wynajmowanym lokum, długi czas był to budynek przy ulicy Niedźwiedziej 2A, którego właściciel pozostaje tajemniczym właścicielem po dziś dzień. Do 2003 roku można jeszcze mówić o jako takiej uczciwości, o jako takim pożytku, chociaż małżeństwo Owsiaków przez te lata czerpało niemałe zyski z żebrania, ale prawdziwe królestwo żebracze i bizantyjskie pałace buduje się od 2004 roku.

  Na dwóch filarach oparł swoje brudne interesy król żebraków, po pierwsze i od zawsze są to słupy przyklejone do WOŚP, najpierw kasę bezpośrednio z sekty i pośrednio „Mrówką całą” doiła „Dzidzia”, czyli żona „Jurasa”, potem za konkretny biznes wziął się „Złoty Melon”. W tym filarze kluczową rolę odgrywa „Przystanek Woodstock”, który w całości jest finansowany przez WOŚP, bez względu na to jak łże król żebraków. WOŚP ZAWSZE ROZLICZA „Woodstock”, natomiast cała kasa z płyt, gadżetów i innych produkcji filmowych idzie do „Złotego Melona” lub „Mrówki całej”.

  Drugi filar to Bizancjum ulokowane w pałacach. Działa to naprawdę genialnie w swojej prostocie i dla gawiedzi wszystko wygląda jak spod igły, bo do czego się tu przyczepić. Dwie pewne siedziby przy Dominikańskiej 19c i warownia sekty pod Kwidzynem teoretycznie służą „celom statutowym”, trzecia siedziba nie wiadomo czemu służy i jak została schowana, być może „Juras” i „Dzidzia” upakowali coś na czarną godzinę przy Niedźwiedziej 2A, a może „budowle plus Szadowo” to jeszcze inny kant.

  Tak czy inaczej „Złoty Melon” od początku działalności miał lokum właśnie przy Niedźwiedziej 2A, a potem przy Dominikańskiej 19c. Zatem komercyjna spółka na, którą sekta WOŚP wyłożyła 1 555 000 złotego melona miała na starcie do dyspozycji darmowe lokum i ludzi, darmowy biznes sponsorowany przez WOŚP w postaci „Woodstock”, z którego Złoty Melon i „Mrówka cała” doją na obsłudze, gadżetach i wydawnictwie. Do tego dochodzi…. no nie inaczej, oczywiście Ośrodek Szkoleniowy Szadowo- Młyn pod pełną kontrolą i zarządem spółki „Złoty Melon”.

  W sumie same kwoty wpakowane w to, żeby „Juras” mógł sobie coś tam dorobić to: od 2001 do 2011 ponad 30 złotych melonów, a dokładnie 30 214 493,87 utopionych w „Woodstock” i innych pierdołach „pożytku publicznego” plus 16 melonów w nieruchomościach. O ile dobrze liczę to 46 milionów przez 11 lat nie poszło na „wyposażenie szpitali”.

  Na stronie Ośrodka Szkoleniowego Szadowo- Młyn mamy następujące informacje:
  1) Strona główna: „Firma Złoty Melon zaprasza do ośrodka szkoleniowego Szadowo- Młyn położonego w malowniczych terenach Pojezierza Iławskiego (15 km od Kwidzyna, 40 km od Malborka, 100 km od Gdańska, 270 km od Warszawy).”
  2) Oferta ośrodka: „Przez cały rok na terenie Centrum Wolontariatu Szadowo- Młyn prowadzimy szkolenia z zakresu team buildning oraz pierwszej pomocy. Organizujemy spotkania biznesowe, integracyjne, eventy, pikniki firmowe, niezapomniane wieczory tematyczne. Tylko u nas można zamówić wykład Jurka Owsiaka dotyczący motywacji, marketingu społecznego, przywództwa w grupie. Naszą ofertę wzbogaciliśmy o szkolenia i warsztaty dla dzieci, i młodzieży połączone z nauką pierwszej pomocy. Gwarantujemy profesjonalną oprawę fotograficzną oraz reportaż filmowy ze szkolenia. Tworzymy indywidualne programy dostosowane do Państwa potrzeb.”

  46 milionów przez 11 lat to jest czubek góry lodowej, kolejne kłamstwa kryją się w prostych zestawieniach. Wystarczy podać tylko dwie pary liczb z rozliczenia na 2011 rok. Łączne przychody WOŚP 55 690 743,80 zł, przychód z „orkiestry” 48 563 662,82. A teraz jeszcze raz dochód z „orkiestry” 48 563 662,82 i kwota przeznaczona na legendarny sprzęt: 38 277 884,84. Rachunek jest jednoznaczny. Na sprzęt ratujący chore dzieci, król żebraków przeznaczył 68,7% z całej wyżebranej kwoty i 78,8% z „orkiestry”, reszta została przeżarta. Co roku inne kwoty są przejadane i nie są to sumy małe, a już biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, histerii wręcz ogólnonarodowej, to nawet nie ma sensu mówić o rodzeniu myszy przez górę, to jest zwykłe kozie pierdnięcie.

  Dlatego te bździny rozkłada się na tysiące bzdetów medycznych, na przykład fantomy do sztucznego oddychania, których można nakupić setkami. Niemal każdy wie, że w Polsce na badanie tomografem czeka się pół roku. Mieliśmy kiedyś akcję „Tomograf z serduszkiem”? Nie mieliśmy i nie będziemy mieć, bo średniej klasy tomograf komputerowy to ponad 3 miliony złotych, co daje maksymalnie 12 serduszek w szpitalach. A tak kupuje się po kilka tysięcy gówien wszelkiego rodzaju i tym sposobem rzeczywiście nie ma szpitala, gdzie WOŚP nie obsikałby rewiru jako swój.

  ZUS ratuje biedne dzieci składkami zdrowotnymi, za które robi się operacje, kupuje sprzęt, wszczepia serca i kołysze dzieci w inkubatorach. Gdyby nie ZUS umarłoby miliony dzieci i dorosłych, bo nic by nie było w szpitalach. Jeśli ktoś krytykuje ZUS to mam propozycję – leczcie się sami, nie korzystajcie z tego, co zostało zakupione dzięki ZUS i nie wycinajcie wyrostków ze składek ZUS. Tylko idiota nie rozumie, że pracownicy ZUS muszą się gdzieś podziać, tylko pełen nienawiści frustrat będzie pluł na instytucję, która ratuje życie. Niech sobie ZUS buduje 100 pałaców, najważniejsze, że pieniądze z ZUS idą na chore dzieci. Dziecko mojej znajomej uratował respirator zakupiony przez NFZ ze składek ZUS.

  Nie wymyśliłem tego bełkotu, nie byłbym w stanie, ja tylko zamieniłem prywatną sektę WOŚP wspieraną przez państwo na sektę państwową ZUS .

  MatkaKurka

  Za: http://marucha.wordpress.com/2013/01/14/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/

  Jeszcze kilka zdjęć nieruchomości będących własnością Owsiaka. Powtarzam, Owsiaka – a nie żadnej fundacji czy organizacji. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a51.jpg
  a

  Szadowo-Młyn, ośrodek rekolekcyjny sekty. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a52.jpg
  a

  Jak wyżej http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a53-300x224.jpg
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Rezydencja przy ul. Niedźwiedziej 2A. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a53.jpg
  a

  Jak wyżej http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a56.jpg
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Rezydencja przy Dominikańskiej 19A. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a57.jpg
  a

  Jak wyżej
 • @Witkacy 22:39:17
  Już pompują w sedesy nad karkiem telewidzów, że mają dawać kapustę bo „wypada”, a kto nie da ten „chuj” (w dodatku faszysta i antysemita).
 • @Kula Lis 62 17:16:00
  Czy Owsiak jest elementem – przygotowanego na początku lat 90. – projektu społecznego mającego uruchomić fabrykę autorytetów? http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/01/a68.jpg

  aW tygodniku „wSieci” Witold Gadowski analizuje zjawisko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz przygląda się postaci Jerzego Owsiaka. W artykule pt. „Liturgia Jerzego Owsiaka” czytamy m. in.:

  Żywy człowiek i hologram

  Od wielu lat zachodzę w głowę, kim jest Jerzy Owsiak. Skąd się wziął? Co sprawiło, że naraz jego akcja, a nie tysiące innych, uzyskała gigantyczną przychylność mediów? I wreszcie nurtuje mnie stare spiskowe pytanie: czy akcja pana Jerzego służy jedynie nakarmieniu głodnych, czy też przy jej okazji, wykorzystując psychologiczne prawo irradiacji, trwa skuteczna promocja jeszcze czegoś?

  Na czym polega zjawisko irradiacji uczuć?

  W amerykańskiej literaturze psychologicznej drobiazgowo opisane są doświadczenia pokazujące, jak odczucia: przyjemności, bezpieczeństwa, dobrego spełnienia obowiązku, automatycznie przenoszą się na bodźce, twarze, idee, które towarzyszą ich doznawaniu. W tym wypadku irradiacja zadziałała w sposób bardzo prosty: nie ma nic bardziej wzruszającego, czystego i dobrego niż ratowanie życia malutkich dzieci. Taka akcja skruszy serca najbardziej zatwardziałych psychopatów. Jeśli do tego dodamy szokującą (jak na początek lat 90.) dynamikę akcji, niesłychane wsparcie medialne i kolekcję autorytetów bezwarunkowo ją wspierających, to przepis na wykreowanie wydarzenia jawi się jako idealny.

  Irradiacja – z poczucia uczestnictwa w szczytnym procesie ratowania życia dzieciakom dobre uczucia promieniują na osobę organizatora akcji. Jeśli swoimi niewielkimi nawet datkami ratujemy małe dzieci, to odczuwamy przyjemne ukłucie w sercu, stosunkowo niewielkim kosztem i wysiłkiem czujemy się lepsi, na dodatek przynależymy do ogromnej społeczności innych lepszych, czujemy zatem siłę naszej dobroci, i jest rzeczą zupełnie naturalną, że owo poczucie dobroci i siły z wdzięcznością – za ich coroczne dostarczanie – przenosimy na organizatora akcji, swoistego guru ogrzewającego Polskę zimą, a jednocześnie pokazującego, jak skostniałe są inne struktury, które dotychczas, gdzieś w cieniu i ciszy, zajmowały się tradycyjną dobroczynnością.

  Ewangeliczne „Niech twoja prawica nie wie, co robi lewica” nie ma tu żadnego zastosowania. Taka dobroczynność nie jest trendy, bo nie daje powszechnego uspokojenia sumień. Mówiąc najkrócej: dobroczynność to jedna z najstarszych metod ocieplania wizerunku osób publicznych i kreowania autorytetów.

  Krok dalej w inżynierię

  To jednak nie koniec. Wykreowanie dobroczynnej akcji, nadanie jej rozpoznawalnej marki i logo, to dopiero połowa pracy. Krok następny: należy jeszcze wykreować, wynieść do poziomu świadomości zbiorowej osobę, która będzie nośnikiem wszelkich przymiotów naszej akcji. Słowem, akcja musi nierozerwalnie skojarzyć się z osobą, a osoba musi stać się ikoną – świętym obrazkiem świeckiej dobroczynności. Osoba taka musi zostać wyposażona w kilka ekscentrycznych gadżetów, dzięki którym będzie zbiorowo i natychmiast rozpoznawalna. Wykreowany hologram wcale nie musi mieć swojego odpowiednika w rzeczywistości, musi jednak posiadać kilka cech pozwalających przewidywać jego zachowania.

  Ustalmy więc, że mówię o teorii i o hologramie, a nie o konkretnej osobie i sytuacji – ustalenie ważne procesowo!

  Wybieramy kogoś absolutnie przeciętnego, nadajemy mu kilka cech i za pomocą ogromnej tuby propagandowej wynosimy go na współczesny – celebrycki parnas. Im bardziej pozbawiona właściwości jest taka persona, tym lepiej, nie będzie bowiem przejawiała własnej inicjatywy; nawet jeśli w głowie zaszumi jej celebrycka fala, to i tak bez wysiłku można ją sprowadzić na ziemię. Nawet bowiem największy celebryta, jeśli naraz wyłączy mu się prąd, w krótkim czasie staje się anonimowym klientem w warzywniaku.

  Dla przeciętniaków nagła celebryckość szybko staje się swoistym narkotykiem, substytutem nieomal boskości. Czy w przypadku Jerzego Owsiaka mamy do czynienia z kreacją, czy też jest to jednak autokreacja silnej osobowości?

  Tego do końca nie jestem w stanie rozsądzić. Być może pan Owsiak zabłysnął na polskim firmamencie dzięki swojej nieprzeciętnej osobowości i inteligencji. Jeśli tak jest (czego bardzo bym chciał, bo wtedy i świat wokół wygląda raźniej), jeśli tak się zdarzyło, to jestem pełen podziwu dla jego dyskrecji i braku ostentacji, tylko bowiem osoba szlachetna i nad wyraz inteligentna tak długo może nie epatować publiczności tkwiącym w niej dynamitem oryginalności, nowatorskiej wizji świata i wrodzoną inteligencją. Jeśli tak jest, to pierwszy klękam w kolejce, aby objąć stopy niegodnie krytykowanego wieszcza polskiej dobroczynności.

  Teoretycznie o mechanizmach ciąg dalszy

  Na chwilę jednak zajmijmy się jeszcze tezą, rzecz jasna, tyleż mało prawdopodobną, co i niegodnie złośliwą – że Jerzy Owsiak jest jednak hologramem, kreacją, co roku dmuchaną przez nadwiślańskie medialne tornado. Po co zostałby wtedy stworzony i napompowany?

  Uruchamiając najbardziej paranoiczne pokłady swojej osobowości, odpowiem, że w całej symbolice, ideologii i sakralnej powtarzalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz postępowaniu jej naczelnego kapłana odnajduje zamierzchłe (zdawałoby się) elementy religijnej obrzędowości, świeckiego kultu albo przynajmniej świeckiej tradycji.

  Natura ludzka nie zmienia się od wieków. Zawsze będzie potrzebowała nadziei, identyfikacji z innymi, poczucia dążenia ku czemuś wzniosłemu. W pewnym momencie historii komunizmu zrozumieli to też co bardziej światli socjalistyczni inżynierowie społeczni. Stąd partyjne zjazdy przybrały powtarzalne liturgiczne formy, dlatego przywódców partyjnych począł otaczać półboski kult i powszechnie kolportowana ikonografia. W PRL powstało Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej, państwowe śluby poczęły przyjmować nowo liturgiczne formy, PZPR poczęła upowszechniać świeckie obrzędy i kreować nowe święta, konkurujące z tymi starymi, religijnymi, a język masowych publikacji powszechnie powtarzał kanoniczne zwroty.

  Kościół WOŚP

  Odnoszę wrażenie, że od kilkunastu lat wokół Orkiestry utworzył się właśnie taki, świecki kult religijny. Akcje inicjatywy firmowanej przez pana Jerzego Owsiaka napełnione są swoistą – coraz bardziej z pozoru pustą – liturgią. Przysłowiowe „Sie ma” przez wiele styczniowych dni funkcjonuje jak alternatywa katolickiego „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”, a sam pan Owsiak, jak naczelny kapłan Świeckiego Kościoła Charytatywnej Budowy Nowego Społeczeństwa, nadaje swojemu ruchowi sakralną miarę i obrzędowość. Kto przez niego jest wyniesiony, ten wchodzi do panteonu „Dobrych”, kto zostanie potępiony – lub potraktowany „z baśki” – ten na długie tygodnie, miesiące, a może nawet lata, zostanie strącony do czyśćca, z którego wydostać się może jedynie metodą publicznej ekspiacji a la Giertych/Kamiński.

  Parareligijny charakter przybrały także inne inicjatywy firmowane przez Jerzego Owsiaka. „Przystanek Woodstock” stał się okazją do fetowania „ludzi dobrej roboty”, tych, którzy zasłużyli na złote i platynowe odznaki „Sie ma”, medale nieobciachowych luzaków. To poczet namaszczonych przez pana Owsiaka idoli, „gości cool i jazzy”. I tak do panteonu świeckich świętych, napełnionych cząstką boskości Jerzego Owsiaka, weszli tacy luzacy, jak Tadeusz Mazowiecki, Lech Wałęsa, Jacek Żakowski, Bronisław Komorowski czy Piotr Najsztub. Przypadkowo wszyscy oni mają jednorodny pogląd na rzeczywistość społeczną i polityczną, ale jak wiadomo, w dziejach różnych religii nie takie kanonizacje się zdarzały.

  Jerzy Owsiak? – powracające pytanie

  Przeszedł długą drogę od mediów jaruzelszczyzny i „Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników” do roli naczelnego autorytetu III Rzeczypospolitej. Warto jednak zauważyć, że swoją moc wciąż czerpie jedynie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pozostałe inicjatywy – tworzenie własnych kanałów telewizyjnych, autorskie programy – nie wychodzą mu już tak dobrze i spektakularnie. Mówiąc Dostojewskim w wersji „Gangnam Style”, gdyby nie było Owsiaka, to natychmiast należałoby go wymyślić. W końcu nim można dziś zamknąć gębę każdemu, kto zaczyna wybrzydzać na najlepszy z ustrojów, który właśnie rozwija swoje skrzydła w III RP. Owsiakiem można „przyłożyć z baśki” Rydzykowi, a nawet każdemu z biskupów, który nie będzie podrygiwał z czerwonym serduszkiem na sutannie w rytm styczniowych rytmów czerwonej (odnoszę się tylko do kolorów serduszek) Orkiestry.

  Jeśli zatem Jerzy Owsiak, niespecjalnie wykształcony, bez życiorysu, korpulentny mężczyzna w średnim wieku, ubrany w czerwone spodnie i od wielu lat wykrzykujący słuszne banały z ekranów wszystkich telewizji, jest samoistną emanacją cech niezwykłego działacza społecznego i pasjonata, to pomimo dzielących nas poglądów zdejmuję przed nim czapkę, do samej ziemi.

  Jeśli jednak, zawsze można taką tezę hipotetycznie rozważyć, jest elementem – przygotowanego na początku lat 90. – projektu społecznego mającego uruchomić fabrykę autorytetów i wykreowanie nowego, pozakatolickiego stylu wychowania młodzieży, to czapka z głowy przed pozostającymi w kameralnym cieniu kreatorami. To naprawdę działa. I to by było na tyle, a teraz kochane dzieci… „przyłóżcie mi z baśki”.

  Za: http://wpolityce.pl/wydarzenia/44640-gadowski-wsieci-czy-owsiak-jest-elementem-przygotowanego-na-poczatku-lat-90-projektu-spolecznego-majacego-uruchomic-fabryke-autorytetow.
  Dlaczego nie daję Owsiakowi – argumenty w punktach http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach-3-2014-01
 • @Witkacy 22:39:17
  Niestety siła ogłupiającej medialnej propagandy jest wciąż tak wielka, że jeszcze sporo dorosłych pożytecznych kretynów paraduje w owsikową niedzielę z przyklejonym serduszkiem na na futerku. Natarczywa reklama w mediach, przeważnie publicznych tej „imprezy” robi na plebsie swoje. I cieszy się co roku motłoch, że nabił mocniej kabzę "największemu" "polskiemu" "filantropowi"…

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY