Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 831 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

Nadchodzi rewolucja, która rozbije samorządowe sitwy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

16 listopada może zakończyć się era lokalnych układów, patologii i przekrętów oraz rozpocząć pokojowa rewolucja, która realnie zmieni Polskę na lepsze. Będzie to możliwe dzięki nowym zasadom, według których będą przebiegać wybory.

 

 

"Najbliższe wybory samorządowe będą pierwszymi, które odbędą się na zasadzie jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). Dzięki temu Polacy po raz pierwszy od wprowadzenia progu wyborczego, będą mieli realny wpływ na wybór władz w ramach rozwiązań systemowych.

Wczoraj

Dotychczas obowiązująca na szczeblu samorządowym ordynacja większościowa praktycznie uniemożliwiała tworzenie alternatyw wobec sitw trzymających władzę w samorządach. Mimo, iż oficjalnie każdy mógł ją stworzyć, w praktyce było to zadanie niewykonalne, zwłaszcza jeśli nie dysponowało się dużym budżetem oraz licznym zespołem.

Lokalny aktywista walczący ze skorumpowaną władzą na szczeblu gminnym chce powiedzieć „dość” i zostać radnym wybranym z listy własnego komitetu wyborczego. Na swoim osiedlu, będącym równocześnie okręgiem wyborczym, jest popularny i pewny zwycięstwa.

Dotychczasowy kodeks wyborczy nakazywał mu stworzenie list wyborczych również w innych okręgach, w których jest wybierana Rada Miejska. To sprawia, że w swoją inicjatywę musiał zaangażować większą ilość osób oraz przekonać do siebie większą liczbę wyborców niechętnie głosujących na nowe, nieposiadające znanych twarzy ugrupowania. To z kolei oznacza konieczność zdobycia większej ilości pieniędzy na kampanię wyborczą.

To nie koniec barier. Największą z nich trzeba było pokonać w dniu wyborów. Jeśli nasz kandydat w swoim okręgu wyborczym dostałby 99% głosów, a w innych na tyle mało, że cały komitet nie przekroczyłby progu wyborczego, to radnym z jego osiedla zostałby jego rywal cieszący się poparciem 1% społeczności.

Z tych powodów najbardziej realnym scenariuszem otrzymania mandatu do zasiadania w Radzie Miejskiej jest dołączenie do już istniejących ugrupowań. Jednak w nich trzeba być posłusznym i wiernym jego liderom, którzy decydują o nazwiskach wpisanych na listy wyborcze. To oni właśnie sprawowali dotąd realną władzę nad polską demokracją.

Dziś

Teraz jednak będzie inaczej. Po zmianach komitet wyborczy będzie mógł obejmować tylko jeden okręg, w którym radnym zostanie kandydat z największą liczbą oddanych na niego głosów. Nie istotny będzie tu uzyskany wynik komitetu w innych okręgach.

Ta modyfikacja kodeksu wyborczego wprowadzona przez rząd Donalda Tuska daje wyborcom skuteczne narzędzie do rozbijania lokalnych koterii, układów oraz „grup trzymających władzę”. Jeśli nie będą one same się oczyszczać, a patologie zanikać, nawet stosunkowo nieliczna oraz dysponująca skromnymi środkami finansowymi grupa osiedlowych aktywistów, która zdoła przekonać do siebie bliższych i dalszych sąsiadów, będzie w stanie je obalić.

Ciemny lud kupi niespełnioną obietnicę

Wprowadzenie JOW było jedną z głównych obietnic, dzięki którym Platforma Obywatelska odebrała w 2007 roku władzę Prawu i Sprawiedliwości. W ramach kampanii wyborczej zebrano wówczas  946 088 podpisów pod projektem ustawy w tej sprawie.

Jednak zdające sobie sprawę z długoterminowych konsekwencji wprowadzenia nowej ordynacji wyborczej władze PO zapomniały o niej zaraz po ogłoszeniu przez Państwową Komisję Wyborczą oficjalnych wyników wyborów. Podpisy niemal miliona domagających się zmian Polakow zmielono, a politycy koalicji rządzącej zmienili zdanie na jej temat.

 

Również największej opozycyjnej partii parlamentarnej, PiS, nie podoba się pomysł wyboru posłów według zasad JOW. Tu jednak głównym powodem niechęci nie jest kalkulacja polityczna jak w przypadku PO, ale sondaże. Wskazują bowiem one, że wprowadzenie zmian znacznie uszczupli liczbę reprezentantów partii Jarosława Kaczyńskiego zasiadających w ławach sejmowych.

Lepiej to przemilczeć

Mimo potencjału jaki niesie za sobą wprowadzenie JOW w samorządach, Polacy w zdecydowanej większości nie wiedzą nawet o wprowadzonych zmianach. Jak informuje tygodnik „NIE”, w PKW zgłoszono 10 707 komitetów, których celem jest zgłoszenie kandydatów na radnych w 2413 gminach nie będących miastami na prawach powiatu. W zdecydowanej większości są to komitety zgłaszane już w poprzednich wyborach.

Jutro

Przykład rosnącej ostatnio liczby referendów odwołujących skompromitowane władze lokalne, daje nadzieję, że o ile w najbliższych wyborach samorządowych komitetów założonych przez osoby niezwiązanych dotąd z polityką jest niewiele, o tyle jak Polacy zobaczą efekty zmian w ordynacji na konkretnych przykładach, to  w 2018 roku może być ich znacznie więcej, a w 2022 roku będą stanowiły większość.

Ewentualny sukces nowego samorządowego kodeksu wyborczego powinien przynieść także zmiany w administracji centralnej. Pozytywne zmiany w „lokalnych ojczyznach” wpłyną na nastroje społeczne, a opinia publiczna zacznie głośno domagać się wprowadzenia JOW również w wyborach do Sejmu, co może wywołać prawdziwą pokojową rewolucję.

Trzeba chcieć

Głównym problemem związanym z JOW jest konieczność zmiany mentalności Polaków. Obecnie, mimo swojego niezadowolenia z poczynań zawodowej klasy politycznej, Polacy wolą spędzić dzień wyborów przed telewizorem. Tymczasem więcej pożytku byłoby ze zrobienia na złość zarówno koalicji PO-PSL, jak i opozycji PiS, SLD, TR i oddanie głosu na kandydata z któregoś z komitetów nieparlamentarnych partii politycznych.

Taki akt nieposłuszeństwa wobec władzy przekonującej o istnieniu zjawiska tzw. „straconego głosu”, pozwoliłby wpuścić do polskiej polityki nowych ludzi mających nowe pomysły. To z kolei doprowadziłoby w dłuższej perspektywie do realnych, a nie tylko propagandowych zmian."

Stanisław Hyrnik polskiepiekielko.pl/2014/10/nadchodzi-pokojowa-rewolucja-ktora-rozbije-samorzadowe-sitwy.html

www.facebook.com/Zmieleni

KOMENTARZE

 • w Rosji jest możliwość głosowania przeciwko wszystkim
  i właśnie to powinno być wprowadzone w Polsce.

  Nie bardzo rozumiem, dlaczego zastąpienie partyjnej sitwy dzielnicowymi mafiozami ma przynieść coś dobrego.
 • @interesariusz z PL 14:34:13
  Przyniesie dobre ale mikro mafiozom z sitwy. Przecież te wszystkie pomysły są gorsze niż dawna rodzima "komuna". Trzeba być baranem albo osobiście w to zamieszanym aby nie widzieć lub nie rozumieć że JOW-y prowadzą do lokalnego spolaryzowania społeczeństwa w stronę mafijnych ciągot.
  JOW-y są koniem trojańskim demokracji.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 17:20:12
  Taki malutki fakt. JOW-y jak i Wolny Rynek są wtedy skuteczne gdy
  wdrażane są w struktury życia ludzi o podobnym stanie posiadania, najlepiej do klasy średniej (równej średniej). Na dzień dzisiejszy mamy 30 procent ludzi klasy średniej i bogaczy a 70% to ludzie ubodzy (niektórzy o tym nawet nie wiedza :-)). Ludzie ci są życiowo zależni od zdecydowanej mniejszości która w sposób naturalny, bez żadnych przeszkód przejmie władzę nad ludźmi od mniejszości uzależnionymi.
  Tak wiec bez żadnych zahamowań mówimy tu o ugruntowaniu się oligarchii i jej legalnych i nielegalnych wpływów. To jest samo życie a nie teoria.
  Najlepszym rozwiązaniem, zgodnym z naszą dawną tradycją oraz mentalnością jest (dosłownie) Rada Starszych która w celu ukazania swoich decyzji lub poglądów oddelegowuje swojego Posła.
  Tylko to można w Polsce dobrowolnie zaakceptować gdyż tylko to działało i działać będzie. Reszta jest tylko oszustwem.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 17:20:12
  Proces jest oczywisty .

  Teraz jak głosujesz na twojego faworyta , kandydata to Ty szanowny wyborco ponosisz odpowiedzialność za jego wybór .
  nie wybiera go żadna partia i żaden prezes tej partii .

  Skończyła się szulernia w tak zwanym demokratycznym panieństwie
  prawnym .Co nie oznacza ze nie będzie przekrętów wyborczych .
  Pokusa jest teraz jeszcze większa , będzie trudniej załatwić posadkę partyjniakom.
  Dlatego należny zmienić jak najszybciej KW .
  Kodeks wyborczy łamie zapisy Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności . Jest sprzeczny z ratyfikowanymi przez Polskę traktatami międzynarodowymi .

  http://m.neon24.pl/47456d6b5a8d963d2997ff3a06891ea9,14,0.jpg
 • @Stara Baba 14:53:17
  No, może nie tak tragicznie.
  JOWy nie przyniosą z pewnością rezultatów oczekiwanych przez entuzjastów.
  Ale coś przyniosą.
  Owszem, lokalni cwaniacy też sobie miejsca w radzie załatwią, ale szanse będę większe dla jednostek i małych środowisk.
 • @Stara Baba 17:40:46
  To może nie tak.
  Nie chodzi o stan posiadania, ale o mentalność, wiedzę i sterowalność.
  Klient kupi obraz do kościoła, fundnie festyn albo dwa, podaruje huśtawkę na placu zabaw, zapłaci za promocję i wszędzie pokaże gębę i ma jak w banku.
  Oczywiście potrzebne są pieniądze, ale bardziej wiedza o sterowaniu.

  W każdym razie piwo za darmo, nowe koszulki dla lokalnej drużyny, uścisk dłoni z uśmiechem i już jest.

  Do tego trzeba obiecać tyle, co żaden inny kandydat.

  O bezpośrednim kupowaniu głosów tylko wspomnę.

  A co do rady starczych.
  To kto niby miałby ją mianować???
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 18:21:55
  "Bez trudu mogę sobie wyobrazić "Radę Starszych", w której zasiada wspomniane przez Pana 30%."

  To nie tak. Do Rady Starszych można było by zasiąść tylko w specyficznych warunkach i po spełnieniu odpowiednich jawnych uwarunkowań jak chociaż by bariera wieku. Tylko ze takie rozwiązanie muszą pociągnąć inne decyzje. Dla przykładu zmniejszenie wieku emerytalnego i przeniesienie ciężaru pracy i konkretnego działania na ludzi silnych i młodych a nie jak dotychczas zabieranie młodym pracy przez 70-cio letnich dziadków. Itd.... dużo o tym gadać. :-)

  "przełamanie partyjnego monopolu na władzę" - jest polskim sloganem takim samym jak promowanie partyjniaków. Takie układy są na całym świecie. Działają i w demokracji i w socjalizmie i w krajach muzułmańskich. Zawsze jeden będzie pomagać drugiemu. Tylko w tym roku, nie chwaląc się, pomogłem poprzez znajomości znaleźć prace trójce rodaków. Przecież obracam się w państwie o prywatnym biznesie wiec jak można było tak zrobić? Przecież jest to w praktyce tym samym co Pan neguje i nie akceptuje.
  W Polsce lat PRL był całkowicie inny problem niż znajomości które jak już wspomniałem są czymś normalnym i stosowanym wszędzie.

  Co do przykładów, nie sadze aby ktoś takie miał. Logicznym jednak jest iż do sukcesu JOW-ow potrzeba równości społecznej a takiej Polska
  na dzień dzisiejszy nie posiada. Prędzej można było to wprowadzić w PRL niż dzisiejszej sytuacji. JOW-y zostaną zmanipulowane i wykorzystane dla prywatnych i mafijnych interesów. Polak potrafi.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 19:22:18
  Nie ma wyłomu gdyż tzw opozycja (czyli większość z nas) nie ma pojęcia co robić. Przede wszystkim nie mają programu uzdrowienia Polski. Jeżeli już mają to taki którego nie akceptuje społeczeństwo. (pomińmy działania sabotażowe)
 • @Stara Baba 18:50:09."""..Do Rady Starszych można było by zasiąść tylko w specyficznych warunkach
  i po spełnieniu odpowiednich jawnych uwarunkowań jak chociaż by bariera wieku..."""

  Też widzę potencjał w odbudowie Spotkań Starszyzny...Może nawet nie odbudowie, ale budowie na nowo...

  Nie chodzi o instytucję gry partyjnej, ale coś w rodzaju zbiorowego Serca Narodu, które swoim stanowiskiem sygnalizowałoby , jakie sprawy są aktualnie ważne w życiu publicznym...Młodsi rodacy wezmą lub nie wezmą pod uwagę doświadczenia swoich dziadków, ale coś w głowach zostanie zasiane...

  Zapraszam do przeczytania posta , w którym poruszyłem podobną myśl
  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/10/czy-starszyzna-sowianska-wypowie-sie-w.html
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 18:21:55 PARTIE TO MAFIE
  Sama zmiana kodeksu wyborczego na jow bez zmiany mentalności społeczeństwa w Polsce nie przyniesie wielkich zmian ale na pewno warto zastąpić obecną partyjna ordynację na inną ,która wszystkich traktuje w taki sam sposób Dla mnie jednym z koronnych argumentów na rzecz jow jest opór partii -mafii okupujących sejm ,przed zmianą tzw kodeksu wyborczego(ordynacja wyborcza) właśnie na jow Przy okazji należało by znieść dotacje dla partii-mafii z budżetu państwa czyli naszych pieniędzy Towarzysze Leninowie z partii -mafii mają tego świadomość że wzrasta świadomość wyborców i coraz mniej ludzi chodzi na wybory Nawet Episkopat Polski (ciekawe w ilu % )zorganizował specjalna konferencję na ten temat Dlatego żeby przyspieszyć zmiany należy zbojkotować wybory do sejmu w 2015 roku oraz wybory prezydenckie Czy naprawdę tak trudno zrozumieć że dopóki tzw władza będzie miała wystarczającą dla opinii publicznej frekwencję wyborczą,dopóty nie będzie zainteresowana zmianami Udział w wyborach to nic innego jak legalizacja władzy Trzeba się zorganizować i wypowiedzieć władzy posłuszeństwo poprzez bojkot wyborów Kto tego nie rozumie ten kolaboruje w sposób nieświadomy a kto rozumie ten jest świadomym kolaborantem Stefan Dembowski Warszawa - Nowy Jork
 • @Zbigniew Jacniacki 20:02:20
  Panie @Zbigniew Jacniacki, zacznijmy od tego ze ludzie starsi maja "gdzieś" rozgrywki partyjne. Za mało na centymetrze aby grac w bierki. Maja za to niespotykany u ludzi młodych zasób życiowej wiedzy
  i doświadczenie, jakże potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, oraz wielkie siły dla szerzenia dobra i porządkowania otaczającego ich życia.
  Rozum i życiowa wiedza starszych poparta własnym doświadczeniem wsparta żywiołem i zaawansowaną techniczną wiedzą ludzi młodych
  jest zaczynem do sukcesu. Tak wiec nie bez powodu mówimy o daniu decyzji w ręce starszyzny czyli ludzi życiowo mądrzejszych. Człowiek 30~50 lat z reguły nie jest jeszcze człowiekiem doświadczonym.

  (Ja sam jestem już starym człowiekiem ale dal bym wiele aby wrócić
  czas i posłuchać się rad własnego ojca, które ignorowałem. Zycie było by jeszcze bardziej szczęśliwe)
 • @Stara Baba 21:17:40...Rozum i życiowa wiedza starszych poparta własnym doświadczeniem wsparta żywiołem
  i zaawansowaną techniczną wiedzą ludzi młodych jest zaczynem do sukcesu..."


  Myślę, że w Polsce pojawiają sie warunki, aby myśl o Spotkaniach Starszyzny weszła w fazę realizacji...


  "...Człowiek 30~50 lat z reguły nie jest jeszcze człowiekiem doświadczonym...."
  Dodałbym -wystarczająco doświadczonym, aby widzieć konsekwencje decyzji w życiu publicznym.

  Czy młodzi działacze Solidarności z lat osiemdziesiątych nie są dzisiejszymi starszymi "stryjkami , co zamienili siekierkę na kijek" ???
  Ciekawy jestem, ilu z nich powiedziałoby, że ponownie postępowałoby tak , jak w młodości, widząc efekty swoich wyborów politycznych???
 • ---------------------------WAŻNE !!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=ueTvHwWikRo
 • @ninanonimowa 21:58:02
  Oklaski i zamkniecie mówcy ust wymowne.
  Ruch Narodowy....
  jak zawsze niepoparte czynem puste słowa przy akompaniamencie wytycznych wpływów "obcych". Jak daleko wgryzione jest zaprzaństwo
  i "agentura" zobaczycie może już niedługo na przykładzie Młodzieży Wszechpolskiej i jej prezesa którego jako narzędzie silne organizacje żydowskie wzięły pod lupę i w odpowiednim czasie użyją jako dowód antysemityzmu, faszyzmu i innej "degrengolady" przeciw Polsce.
 • @Stara Baba 17:40:46
  jasne-krasne - kto nie w partii ten "na-pewno-mafia"... a już nie daj Boże, żeby odgórne wplatanie w KAŻDĄ partię sieci "ubermniejszości" nie wyszło - toż to uwstecznienie do feudalizmu średniowiecznego, wyparcie osiągnięć postępu... dopuszczalne i powszecne jedynie w nad Jordanem ;Pozdrawiam serdecznie
 • @Witkacy 17:53:10
  G.... prawda, i tyż prawda

  Ja nie kandyduję, mój sąsiad też, dlaczego ?

  W JOWach wybraliśmy Stokłosę,
  a także Klicha, tego Klicha od likwidacji polskiej armii i "katastrof" lotniczych.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 18:21:55
  Przełamanie partyjnego monopolu na władzę ??!!!!
  A jaki w tym sens ?
  Ludzkość nie od razu partie wymyśliła. Po polsku to się nawet stronnictwo nazywa. Mówi Ci to coś?
 • JOW- to recepta na oligarchizacje
  Dala nam przyklad Ukraina:

  "Pierwsze wolne wybory do ukraińskiej Rady Najwyższej odbyły się 27 marca 1994 r. według większościowej ordynacji wyborczej. 18 listopada 1993 r. została uchwalona Ustawa o wyborach deputowanych ludowych Ukrainy. Według tej ustawy, wszystkich deputowanych (450) wybierano w okręgach jednomandatowych."

  http://wschodnimonitoring.pl/ordynacja-wyborcza-a-wybory-parlamentarne-na-ukrainie-2/

  "Bogaci mają łatwiej

  Z Ochendowskim nie zgodził się Przewodniczący Komitetu Wyborców Ukrainy Ołeksandr Czernienko. Zwrócił on uwagę na ciemną stronę zastosowania idei „pierwszy na mecie” w okręgach jednomandatowych. Kandydaci „rządowi” mają w nich o wiele większe szanse na wygraną, od liderów regionalnych. Czemu? Otóż posiadają oni często większe środki na wypromowanie swojej osoby (reklama w telewizji, prasie, na bilbordach), pozbawiając jednocześnie szans ludzi aktywnych i zasłużonych w danym okręgu, ale niemających podobnych pieniędzy na kampanię wyborczą. Czernienko zauważył, że taki bogaty i uprzywilejowany kandydat nie zawsze walczy z konkurencją w sposób uczciwy."

  http://www.uniaeuropejska.org/praktyczna-strona-wyborow-na-ukrainie

  Potem juz bylo tylko "mieszanie"
  ____________________________________

  Rada starszych to dla mnie nowa, ale najlepsza inicjatywa.
  Ludzie starsi sa lepiej lub gorzej osadzeni w zyciu.
  Mniej podatni na naciski...
 • @sosenkowski 07:39:11
  - "jasne-krasne - kto nie w partii ten "na-pewno-mafia" "

  Panie bloger, ja zawsze mowie że za "komuny" ponad połowa ludzi z PZPR
  byli to dobrzy obywatele i Polacy. Tylko że i co z tego? Czy mieli dużą szanse czegoś do powiedzenia? Czy na przykład PiS to członkowie Partii czy może tylko jej "prezio"?

  Porównywanie Rady Starszych do "żydostwa" jest przegięciem. Przecież
  jest to nasza najstarsza słowiańska tradycja.
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 20:23:53
  "...komentarz jest dosyć tendencyjny."

  _________________________________

  Jak najbardziej.

  Wyraza najglebsze moje przekonanie.

  Reszta to proba uzasadnienia.

  Moj stosunek do demokracji przedstawicielskiej jest po prostu mocno krytyczny.
  Przedstawiciele opracowuja rozne warianty, propozycje,
  , (np. o budowie drogi itp., sposobu wydatkow czy polityki finansowej) natomiast decydowac powinna cala spolecznosc, w drodze referendum.

  Cos na ksztalt szwajcarski.

  Wtedy mozna tez mowic o wspolnej odpowiedzialnosci za skutki decyzji i dzialan/zaniechan...

  Znikaja ONI -jako element rzeczywistosci politycznej.

  PZDR
 • @Zapluty Karzeł Reakcji 20:23:53 uzupelnienie
  Sposob wyboru przedstawicieli w moim ujeciu jest sprawa drugorzedna.

  Powinni byc to sprawni intelektualnie fachowi najemnicy.

  Wodzowie , przywodcy nie sprawdzili sie w historii.
  Zbyt czesto wyprowadzali cale narody w krzaki.

  Osobiscie czuje sie wystarczajaco kompetentny do wyboru optimum( przy zalozeniu ze jestem poinformowany uczciwie o przeslankach, co w dobie internetu...)
  Poza tym wierze w ludzi :) i zdrowy instynkt samozachowawczy.
 • POGRZEBIEMY PARTIE MAFIE
  Platformie spada a Pisowi wzrasta
  Popularności pokazują słupki
  Sondaż OBOPU objął tylko duże miasta
  W ankiecie brały udział same głupki
  II
  Lewica znajdzie się powyżej progu
  Pali kociarnia progu nie przeskoczy
  Ci z PSLu los swój powierzyli Bogu
  Ból Komorowski ze zdziwienia Aż przeciera oczy
  Ref
  I znany politolog w TYNie
  Co z fusów kawy wróżył do tej pory
  Z dużą pewnością mówi na antenie
  Że PiS lub Peło wygra te wybry
  III
  Z daleka patrzę na mój Kraj Ojczysty
  I wytłumaczyć tego nie potrafię
  Bo to co widzę to debilizm oczywisty
  Że ludzie popierają partie mafie
  IV
  Żeby uroku dodać politycznej scenie
  Taka zasada jawi się żelazna
  Do starych małp co skaczą po arenie
  Doprowadzają klauna czyli błazna
  Ref
  I znany politolog w TVNie
  Z całą pewnością siebie przepowiada
  Że jak tak dalej będzie to na scenie
  Odniesie sukces PiSobłazenada
  V
  Ja źle to widzę niech NAS Pan Bóg chroni
  Bo tak nam wróżą sondażowe słupki
  Kiedy od błazna dostał w gębę Boni
  Tosie cieszyły w koło wszystkie głupki
  VI
  Sejm mi się marzy bezpartyjny narodowy
  Bez oligarchów i bez prostytucji
  Żeby się ziścił w duchu tej odnowy
  Artykuł czwarty polskiej Konstytucji
  VII
  Żebyśmy mieli rządy narodowe
  A nie pejsate tak jak do tej pory
  To się po prostu trzeba puknąć mocno w głowę
  I zbojkotować do sejmu wybory
  Ref
  I znany politolog w TVNie
  Będzie dowodził swojej słusznej racji
  Że my Polacy to zwyczajne lenie
  I nie dorośliśmy do demokracji
  VIII
  W tej sprawie obradował Episkopat Polski
  Bo maja problem gdyż frekwencja spada
  Ludzie już wiedza ze komunie przyjął agent Wolski

  Kościół z Żydami i komuna się dogadał
  IX
  Narodzie obudź się z tego letargu
  Czy nie widzicie że Ojczyzna ginie
  Z żydokomuna Episkopat w Magdalence dobił targu
  Od tego czasu przy korycie wciąż te same świnie
  Ref
  I znany politolog w TVenie
  Co wie najlepiej i ma zawsze rację
  Będzie nam wmawiał znowu na antenie
  Że jest OK. że mamy demokrację
  Stefan Michał Dembowski Warszawa 27 październik 2014 rok

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY