Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 831 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

Samhain, Bel Chrom Pan Umarłych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"trick-or-treating " and happy halloween


 

 
Większość osób, które świętują Halloween nie mają żadnego pojęcia, co tak naprawdę obchodzi. Mimo, że około 70 procent Amerykanów (a ile Polaków ) weźmie udział w uroczystości Halloween po raz kolejny w tym roku, zdecydowana większość z nich nie mają pojęcia o tym, że jest to święto, które ma tysiące lat i, że ma głęboko pogańskie korzenie. Jeśli masz zamiar świętować coś, nie należy przynajmniej wiedzieć, co świętować? Zanim został kiedykolwiek uznany jako Halloween, ten festiwal był znany jako Samhain.

"Według wierzeń w noc wigilii Samhain duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Celtowie gasili wszelkie ogniska, kaganki i pochodnie, żeby ich domy wyglądały na zimne i niegościnne, a poza domem wystawiali żywność dla duchów. Sami ubierali się w stare, podarte ubrania i chodzili po wsiach udając brudnych włóczęgów, dzięki temu miał ich nie zechcieć żaden duch."
 
Jestem przeciwny aby adoptować Halloweenowe tradycję do polskiej rzeczywistości .
  Równocześnie jestem zaskoczony opluwaniem tej fajnej tradycji celtyckiej przez zagorzałych katoli wyjących głosem Joanny Dark znanej także jako Dziewica Orleańska. I misji nawracania Polaków .
Polacy skuszeni nachalną komercją, moda (NEW ) rzucili się jak zawsze nieporadnie na dynie . Chcą na sile celebrować w kraju nad Wisłą obca tradycje .

A może by tak sięgnąć do ksiąg patriotycznych i przywrócić Dziady.

"Dziady (biał. Дзяды) – przedchrześcijański obrzęd zaduszny, którego istotą było "obcowanie żywych z umarłymi", a konkretnie nawiązywanie relacji z duszami przodków (dziadów), okresowo powracającymi do swych dawnych siedzib. Celem działań obrzędowych było pozyskanie przychylności zmarłych, których uważano za opiekunów w sferze płodności i urodzaju ".
Skoro my Polacy we własnym kraju jesteśmy już dziadami na tle w Europie to zostało jedynie pozyskanie przychylności zmarłych do których nie długo wszyscy dołączymy .
 
 
  Czy to żart ? Nie gorzka prawda, czarny humor .
 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY