Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 831 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

Doczekaliśmy się testów urządzenia E-Cat do zimnej fuzji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Być może świat sceptycznych naukowców zmieni się na zawsze .

W  październiku 2011 roku po raz pierwszy odbył sie publiczny pokaz urzadzenia E-Cat projektu włoskiego inżyniera Andrei Rossiego. Instalcja wytwarza ciepło w procesie zwanym Low Energy Nuclear Reaction .

W skrócie LENR,  zwane inaczej zimną fuzją, jest techniką, która wytwarza energię przy stosunkowo niskiej temperaturze (niższej niż temperatury techniki gorąej fuzji, które funkcjonują w zakresie do tysiący stopni). Co ciekawe LENR jest teoretycznie o wiele bardziej bezpieczne, prostsze i tańsze niż proces  gorącej fuzji.

(LENR czyli chwila futurologii.  www.taraka.pl/lenr_czyli_chwila_futurologii).

Po tej demonstracji pojawiło się wiele spekulacji o możliwości oszustwa oraz niedowierzanie. Podejrzliwy australijski biznesmen, nieprzekonany upublicznioną demonstracją zaoferował  A. Rossiemu nawet 1.000.000 dolarów, aby przedstawił  niezależny dowód dla innych graczy na  rynku technologii LENR pokazując swoje interesujące rezultaty.

Nie pisano wiele o Rossim i jego epokowym wynalazku do chwili, gdy został przeprowadzony pokaz validacji  i opublikowany dokument  "Indication of anomalous heat energy production in a reactor device” 16 maja 2013 r. Wydawalo się, że dostarczono wszytko czego byśmy chcieli, ale dokument validacji  był autorstwa Giuseppe Levi z Uniwersytetu Bolońskiego Evelyn FoschiTorbjörn Hartman, Bo Höistad, Roland Pettersson i Lars TEGNER z Uppsala University i Hanno Essen, z Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie.


Chociaż niektóre z tych osób wcześniej udzielały publicznego poparcia A. Rossiemu i jego wynalazkowi E-Cat, a wszyscy są poważnymi naukowcami z reputacją i dokumentacja z eksperymentu jest szczegółowa to aktualny test reaktora, nazwanego  HT E-Cat, został opisany przez testerów nastepująco:

"... Rozwój oryginalnego urządzenia (E-Cat HT) wysokiej  temperatury, który również przeszedł wiele zmian konstrukcyjnych w ciągu ostatnich dwóch lat - to najnowszy produkt stworzony przez Leonardo Corporation: Urządzenie jest rzekomo w stanie produkować ciepło z pochodzenia pewnego typu reakcj, która jest nieznana."

zaś sam projekt reaktora HT E-Cat

"... cylinder  azotek krzemu zewnętrzna powłoka ceramiczna, 33 cm długości i 10 cm średnicy. Drugi cylinder jest wykonany z innego materiału ceramicznego (korundu). Znajduje się wewnątrz zbiornika. Umieszczone są  trzy rezystory wykonane w formie spiralnych zwojów z drutu, podłączonych do zasilania trójfazowego w układzie delta. Rezystory (grzejniki) były rozmieszczone poziomo, równolegle i w równej odległości od osi cylindra i są tej  samej długości co sam cylinder. Zostały zasilone przez urządzenia o nazwie TRIAK, regulator mocy, która przerwana każdą fazę okresowo w celu modulowania mocy pobieranej z sekretnym  przebiegiem. Procedura ta, jest potrzebna do prawidłowej aktywacji wsadu HT E-Cat, nie miało to żadnego wpływu na pobór mocy urządzenia, które pozostało na stałym poziomie przez cały okres badania.Najistotniejszym elementem reaktora E-Cat HT jest komponent który został włożony wewnątrz. Składał się z butli stalowej AISI 310 o grubości 3 mm i średnicy 33 mm to  obudowa, wsadu tajemniczego "proszku". Dwa stalowe  w kształcie stożka kapsle z AISI 316 zainstalowane, wbite  w cylinder  i uszczelnione hermetycznie."

 

 

Oto zdjęcie z HT E-Cat podczas jednego z testów. 

A pisalem o tym tu : 3obieg.pl/e-cat-to-nie-scam-oszustwo-trzyczesciowe-wyniki-badan-pokazuja-przynajmniej-10-krotny-nadmiar-energii .

Dla przypomnienia.

Były przeprowadzone  dwa eksperymenty badawcze z HT E-Cat :

Niniejszy raport opisuje wyniki uzyskane z ewaluacji działania HT E-Cat w dwóch testach ,. Pierwszy eksperyment badanie, trwające 96 godzin (od 13 grudnia 2012 do 17 grudnia 2012), została przeprowadzona przez dwoch  pierwszych  autorów  niniejszej pracy, Levi i Foschi, podczas gdy drugi eksperyment, trwający 116 godzin (od 18 marca 2013 r do 23 marca 2013), zostało przeprowadzone przez wszystkich autorów.

Sami autorzy zauważają również  różne założenia jakie zaplanowali  w eksperymencie i to że nie było  kontroli wszystkich aspektów procesu, ale najwyraźniej nie uważają żadnego z nich za rażące niedoszacowanie . 
 

 I nie jest to  teraz, wielkie odkrycie ... Wnioski autorów są mimo wszystko ...

... Jeśli weźmiemy pod uwagę całą objętość rdzenia reaktora i zbiór najbardziej  ostrożnych  danch dotyczącychwyprodukowanej  energii, to wciąż mamy wartość (7,93 ± 0,8) 102 10 ^ 2 MJ / l, którajest o rząd wielkości większa niż dają konwencjonalne źródła energii .

 

Aby to zobrazować przedstawimy to perspektywicznie na wykresie ,dla  rożnych źródeł energii i jaka dostarczają  energię (moc) w stosunku do jednostki masy .

Gdyby obrać za punkt odniesienia najbardziej popularne i uzależniające nas  paliwo jakim jest benzyna to mamy rząd  wielkości  większy trzykrotnie niż benzyny dla reaktora zimej fuzji E-cat.

 
Podczas gdy kilku komentatorów podniosło zarzuty dotyczące  sposobu pomiaru jakie  zostały wykonane i źródła błędów. Inni twierdzą, że energia wytwarzana jest tak znacząca, nawet o kilka  rzędów wielkości po obu stronach osi, to wciąż przedstawia proces za szalenie obiecujące odkrycie naukowe.

To nie jest, oczywiście, ostatnie słowo, a nawet  blisko końca wyjaśnienia  tej historii, ale chyba jest to opowieść (jak nadal niektórzy sądzą)  jedna z najbardziej skomplikowanych w historii oszustw naukowych jakie ogląda właśnie świat. Jak szybko będzie to wyjaśnione, będzie zależało wyłącznie od A. Rossiego.

A moze jednak nie oszustwo ?

Odpowiedź znajdziecie tu:

animpossibleinvention.files.wordpress.com/2014/10/luganoreportsubmit.pdf

Badanie innej firmy nad wynalazkiem  Andrea Rossi E-Cat reaktora, które trwało przez 32 dni w niezależnym laboratorium w Szwajcarii, wykazujące wysoką nadwyżkę ciepła - ~ 3,5 razy więcej  stosunku  do dostarczonej  energii - wykazuje  przesunięcie w  izotopach Ni i Li ale bez promieniowania jądrowego, które jest dla nauki duża zagadką. 54-stronicowy raport od 6 profesorów określa metody i dane bardzo przekonująco.

Tym razem  w eksperymentach, reaktor pracuje w temperaturze około 1400 C stopni. Zaobserwowano (netto) uwalnianie energii równej 1500 kWh.  Reaktor napełniono 1 gramem proszku niklu (o strukturze powierzchniowej takiej  jak na zdjęciu na wstępie) przesyconego wodorem ze związku LiAlH4 (dostarcza  wodór egzotermicznie) plus kilka dodatków.

 

Link do storny  o zgłoszonej aplikacji patentowej :

coldfusionnow.org/us-examiner-addresses-andrea-rossi-us-patent-application/#prettyPhoto

Najwyższy czas zrezygnować z takich fabryk ( rys. powyżej ) energii elektrycznej i Trucicieli środowiska naturalnego, zmuszających nas konsumentów  do korzystania  z centralizowanej energetyki i narzucając własne wysokie ceny energii w tym niczym nie uzasadnione kary za CO2 jako kolejny podatek.
 
Niezależna, rozproszona, tania i całkowicie czysta energia ze źródeł Cold Fusion w tym całkowicie bezpieczna. To wyzwolenie Ciebie i Twoich finansów z haraczu jaki musisz oddawać niszczycielom środowiska  naturalnego, być może trucicielom twojej okolicy i wiecznie pazernemu fiskusowi.


  MIT Cold Fusion - The Revolution has Begun!


 

coldfusionnow.org/cold-fusion-101-at-mit-for-2015/

KOMENTARZE

 • Bill Gates przybywa do Frascati: odwiedźa centrum Enea
  Bill Gates arriva a Frascati: visita al centro Enea
  http://media.cinquequotidiano.it/2014/11/gates-violante-enea-619x376.jpg

  http://www.cinquequotidiano.it/cronaca/hinterland/2014/11/13/bill-gates-arriva-frascati-visita-al-centro-enea/#.VGWldZXLuVl.twitter
 • Dlaczego Bill Gates jest poważnie zainteresowany LENR
  http://world.std.com/~mica/gates_reactor.jpg
  http://www.ecat-thenewfire.com/blog/why-bill-gates-is-interested-in-lenr/
 • Zimna fuzja plany: NASA możemy umieścić reaktor jądrowy w każdym domu, samochodzie i samolotcie
  http://www.extremetech.com/extreme/149090-nasas-cold-fusion-tech-could-put-a-nuclear-reactor-in-every-home-car-and-plane
  https://www.youtube.com/watch?v=2Zgmdo4C1VQ
 • Fiskus i tak położy na tym swoją śmierdzącą łapę. Założymy się ?
  Jak świadczy Jm Pan Jan Chryzostom z Gosławic Pasek, w XVII-wiecznej Danii płacono koronie słony podatek od POSIADANIA pieca.

  Podobnie dzisiejsze rządowe skurwysyny pobierają haracz od POSIADANIA telewizora a ci którzy telewizora nie posiadają będą musieli płacić od POSIADANIA komputera.

  Jedyne wyjście to pozamykać tych bandziorów tak jak to zrobili Islandczycy.
 • @fan-wolności 21:03:47
  Jak sam twierdzisz czas dla węglowodorów w obecnym postępie cywilizacyjnym dobiega końca.
  Ale zanim będziemy się cieszyć dobrodziejstwem owoców umysłu ludzkiego czeka nas batalia z Tymi co maja władze i pieniądze pochodzące z tych przestarzałych źródeł energii.
  Nikt dobrowolnie nie odda źródeł dochodu przynoszących mu pieniądze do życia .
  Patrząc na role dolara w dzisiejszym świecie jako waluty globalnej albo jego puste drukowanie w funkcji petrodolar to wcale nie będzie takie łatwe.
  Bliski Wschód dzisiaj głownie żyjący dzięki przemysłowi petro a jutro pustynny piasek .
  Rosja i jej prymitywna gospodarka oparta na surowcach szczególnie tych energetycznych to bankrut i koniec wizji na światowa potęgę .
  liczyć się będzie potencjał technologiczny kraju i pochodna to własny przemysł z wysokiej wartości kapitałem ludzkim .

  Na przykładzie naszego górnictwa, jest tyle sporów kto ma racje , rząd czy górnicy .To my wszyscy konsumenci składamy się na ich życie dla produktu który jutro będzie marginalnie wykorzystywany przez przemysł.
  Pojawi się oczywiście przy tych kolosalnych zmianach zapotrzebowanie na nowe zawody ,nowych fachowców do obsługi i montażu .Ale energia już będzie wytwarzana przez ludzi o większej wiedzy zawodowej i nie będzie to wymagało takiego nakładu pracy jak mamy dzisiaj.

  Warto wspomnieć ze proces transmutacji to szansa na produkcje tak produkcje pierwiastków rzadkiego występowania na ziemi .A co się z tym wiąże utrata wartości metali szlachetnych jako gwarancji walutowych dla emitenta pieniądza.
  I bardzo istotne , oby jak najszybciej zastosowane to utylizacja śmieci z produktów rozpadu jądrowego. Szansa na powrót enklaw wykluczonych z życia Czarnobyl i strefa Fukushima.

  Można fantazjować na temat produktów przemysłowych które pojawia się na rynku w przyszłości w lotnictwie czy rolnictwie szklarniowym.Najważniejsza jest jednak dla mnie funkcja jaka spełni ta technologia to rozproszenie źródeł energii ,niezależność na czynniki klimatyczne .Niezależność od innych w tym państwa jako grupy ludzi pasożytującego na konieczności posiadania energii i jej nadmiernej fiskalizacji (akcyzy ) .Co jest mi bliskie , społeczności idei człowieka Freeman on the land .
 • @Ptasznik z Trotylu 19:29:06
  Dlatego należny gonić wszelkiej maści pasożytów z Twojego życia.
  W analogii słowami Świętego Owsika bo to złe ludzie złe .

  Państwo i jego rola opiekuńcza to taka sama pomylona misja jak Owsiakowie zebranie .Wszystko wygląda fajnie ale po drodze żywi się cała armia żerujących. Efekt przy zapaści moralnej Polaków i braku przestrzegania norm prawnych jest żałosny i opłakany . Ale pomiędzy tymi trybami społecznej machiny są wypasione darmozjady i korzystają pełną gębą z profitów i przywilejów. Rasa Panów Polskich .
 • Zimna fuzja jest blokowana przez rezymy od lat.Przyszlosc ludzkosci.
  W skrocie polega to na tym ze w rurce stalowej jest podgrzewany sproszkowany nikiel w obecnosci wodoru i jakiegos katalizatora pod cisnieniem.Po czasie zaczyna sie reakcja chemiczna albo nuklearna i mozna odlaczyc podgrzewanie.Aparat zaczyna grzac sie sam i przetwarza nikiel w miedz i trwa to 1/2 roku.Zrodlo energi i zrodlo nowego pierwiastka.Tak jak w skorupie ziemskiej mamy gdzies diamenty, w innym miejscu zloto a w innym zelazo czy miedz.Zalezalo wszystko od kilku wspolczynnikow:cisnienia, temperatury i X wspolczynnikow, o ktorych nie wiemy.Moj brat w Michigan ma syna , 20 letniego chlopaka, ktory 4 lata temu zainteresowal sie 'cold fusion'.Majac 16 lat napisal emaile do naukowcow tym sie zajmujacych.Dostal od nich produkty do przeprowadzenia experymentu.W szkole sie na to nie zgodzili ze strachu.Zrobil wiec w piwnicy w domu.Potwierdzil istnienie zjawiska.Pozniej wzieli go do radia by o tym gadal a pozniej do filmu dokumentalnego, o ktorym trailer daje ponizej.Film ten zdobyl zloty medal na festiwalu filmowym w Chicago ale nikt tego filmu nie chce nadac na zadnej stacji TV w zadnym kraju, jak by ten film byl trendowaty.
  Nazwisko syna brata:Eric Golab, blondyn w tym trailerze.
  https://www.youtube.com/watch?v=8M0i2fh8lGI
 • @staszek kieliszek 05:04:31
  Dzięki za materiał filmowy .
  Jak możesz podeślij nam linka do całego filmu .
 • @Witkacy 14:02:53
  Bardzo ciekawy temat, o zimnej fuzji, ale nie wszyscy go kochają i są zadowoleni:)

  Mnie Stara Baba każe się pukać w głowę systemem P12. Neguje konieczność, pierwszeństwa uzyskania możliwości równowagi do późniejszego celu tworzenia różnych nowych energii, niespotykanych jeszcze.
  Technika pędzi szybko w kierunku wysokiej cywilizacji, bez wsparcia takich projektów będziemy daleko za murzynami;)
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,2,0.jpg
  Polska Demokracja Kwantowa
 • @Witkacy 14:02:53
  Film ten nie jest dostepny na youtube, nie byl nigdzie wyswietlany za wyjatkiem kilku festiwali.Mozna go jedynie kupic wprost od rezysera.

  http://www.137films.org/137-films-store.html

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY