Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 831 komentarzy

Without movement, there is no life.

Witkacy - " Czysta forma " " FreeDom " " Free Energy " " Freeman on the Land " "World Freeman Society " "Lawful Rebellion "

KOMUNIKAT

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

-------------------Drodzy Rodacy,--------------------

 

"Zgodnie Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej bierne prawo wyborcze w wyborach do Sejmu ma każdy polski obywatel, który ukończył 21 lat i posiada czynne prawo wyborcze. To prawo odbiera nam stworzony przez partie Kodeks wyborczy. Do naszego Komitetu wpłynęło ponad 4 tys. zgłoszeń kandydatów do Sejmu. Zgodnie z napisanym pod partyjne klany Kodeksem wyborczym możemy wystawić na listach jedynie 920 osób. 3 tysiące potencjalnych kandydatów zostało pozbawionych biernego prawa wyborczego. Tak wygląda nasza demokracja, taki mamy system po „25. latach wolności”.

W Wielkiej Brytanii w systemie JOW-owskim, żeby kandydować do Izby Gmin wystarczy zebrać 10 podpisów i wpłacić 500 funtów kaucji. Tylko tyle. Nie trzeba żadnych list, komitetów, sztabów i zgody partyjnego wodza. Proste i transparentne reguły, sprawiedliwe i równe dla wszystkich. Dlatego tak ważne jest wrześniowe referendum i wprowadzenie JOW-ów w wyborach do Sejmu. Tylko wówczas będziemy w stanie wyrwać nasz własny kraj z łap partyjniaków, którzy stworzyli sobie taką demokrację, w której od 1989 roku wybierają się sami spomiędzy siebie.

Oni i ich propagandowe tuby robią wszystko, żeby referendum zamilczeć, zmanipulować i zohydzić. Strach zajrzał im głęboko w oczy pierwszy raz od 25 lat. Po raz pierwszy mamy szansę przywrócić Polskę obywatelom, przywrócić prawdziwą demokrację, w której obywatel jest pracodawcą polityka, a nie pańszczyźnianym chłopem partyjnej neoarystokracji. Nie możemy tej szansy zmarnować!

Szanowni Kandydaci do Sejmu,

W poniedziałek 17 sierpnia o godzinie 12.00 spotkamy się pod biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Złożę wniosek do Rzecznika o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o uznanie Kodeksu Wyborczego za sprzeczny z Konstytucją, gdyż odbiera obywatelom prawo do bezpośredniego kandydowania."

Będziecie mile widziani w Warszawie.

Paweł Kukiz i Rada Społeczna.

 

Więcej ----> www.facebook.com/kukizpawel

 

video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xap1/v/t42.1790-2/11827617_395340347334889_290297919_n.mp4

KOMENTARZE

 • @Autor
  1. Aby RPO zajął sie tą sprawą trzeba by uzyc argumentu, że wskutek obowiązujących regulacji wiele osób ze środowiska LGBT może się znaleźc poza listami
  patrz:

  http://mariuszg.neon24.pl/post/124751,potyczek-moich-z-iii-rp-cz-2-lub-3

  2. Rzecznik nie wyrabia się w ustawowym terminie miesiąca, sprawa przed TK - jakieś trzy lata, referendum już za trzy tygodnie - taka wiara w sukces trudno porwać tłumy

  3. W demokracji chyba nie chodzi o to by kandydować, ale by wygrywać.
  Gdzieś na świecie podobno jest coś takiego jak prawybory .
  Jeżeli ci wszyscy chętni wejdą na listy, to oczywistym jest, że wygra ten, co najlepiej oplakatuje okolicę - już widzę tę nową elitę
  4. Jedyna pikieta przed Biurem RPO, która miałaby sens rzeczywisty ( tu , zgodnie z powyższym , domyslam się, że chodzi o marny spektakl kampanijny) , to ta domagająca się jego likwidacji. W demokr. państwie prawnym, taki pośrednik między obatelem, a instytucjami państwa - to rzecz zupełnie zbyteczna, a nawet szkodliwa.
 • @Mariusz G. 07:47:54
  .
  Dlaczego, Autor i Ty nie piszecie krytyki na atrapę demokracji??
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Atrapa
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/16/Polonez_atrapa_k.jpg/350px-Polonez_atrapa_k.jpg
  Tylko, atakujecie tą prawdziwą demokrację.

  Dowodem atrapy demokracji jest fałszywa suma senatorów i posłów. W takiej sytuacji wszystko staje się zerem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY